Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
%20
Kırık Tabletler Erdal Alova

#smrgSAHAFKırık Tabletler

Liste Fiyatı : 0,00
İndirimli Fiyat : 0,00
Kazancınız : 0,00
303053533
53533
Kırık Tabletler
Kırık Tabletler #smrgSAHAF
Alkım
0.00
Bu kitapta Alova önce doğa, sonra bu doğayı zenginleştiren yaşamış ve yaşamakta olan insanlar, onlar arasındaki ilişkiler, onların ulaklarda yankılanan sesleri, belleklerde iz bırakan güzellikler ve çirkinlikler, sevinçler ve acılar, kavuşmalar ve ayrılıklar, kısaca olumlu ve olumsuz bütün karşıt yaşantılar ve değerler aracılığıyla heyecan verici bir şiir dünyası yaratıyor. Onun neredeyse ilk şiirlerinden başlayarak sonraları daha da belirginleşen o kendine özgü sezgisiyle günümüzden tarihöncesi geçmişe uzanan bir zaman içinde ve tanıdık bir coğrafyada yitirilen değerlerin yerine yenilerini koyamayan günümüz insanının yoksunluğunu ve yabancılaşmasını dile getirdiğini görüyoruz. Alova'nın beslendiği zengin kaynaklardan damıttığı bu şiirler yalnızca geçmişin eskimeyen değerleriyle geleceğin yetenekli genç şairleri arasında değil, aynı zamanda sanatın yaratıcı gücüyle günümüzün şiirsever okuru arasında da sağlam bir köprü kuracak nitelikte şiirler.
 • Açıklama
  • Bu kitapta Alova önce doğa, sonra bu doğayı zenginleştiren yaşamış ve yaşamakta olan insanlar, onlar arasındaki ilişkiler, onların ulaklarda yankılanan sesleri, belleklerde iz bırakan güzellikler ve çirkinlikler, sevinçler ve acılar, kavuşmalar ve ayrılıklar, kısaca olumlu ve olumsuz bütün karşıt yaşantılar ve değerler aracılığıyla heyecan verici bir şiir dünyası yaratıyor. Onun neredeyse ilk şiirlerinden başlayarak sonraları daha da belirginleşen o kendine özgü sezgisiyle günümüzden tarihöncesi geçmişe uzanan bir zaman içinde ve tanıdık bir coğrafyada yitirilen değerlerin yerine yenilerini koyamayan günümüz insanının yoksunluğunu ve yabancılaşmasını dile getirdiğini görüyoruz. Alova'nın beslendiği zengin kaynaklardan damıttığı bu şiirler yalnızca geçmişin eskimeyen değerleriyle geleceğin yetenekli genç şairleri arasında değil, aynı zamanda sanatın yaratıcı gücüyle günümüzün şiirsever okuru arasında da sağlam bir köprü kuracak nitelikte şiirler.
   Stok Kodu
   :
   303053533
   Boyut
   :
   12x18
   Sayfa Sayısı
   :
   124 s.
   Basım Yeri
   :
   İstanbul
   Baskı
   :
   1
   Basım Tarihi
   :
   2004
   Resimleyen
   :
   Orijinal Cildinde
   Kapak Türü
   :
   Orijinal Cildinde
   Kağıt Türü
   :
   1. Hamur
   Dili
   :
   Türkçe
   53533    Kırık Tabletler     Alkım    Erdal Alova    Edebiyat    Türk Edebiyatı                        9789756363454            9756363452        #smrgSAHAF   
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat