Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
%30
Kent, Çevre ve Globalleşme Mustafa Öktem Kent, Çevre ve Globalleşme Mustafa Öktem

#smrgKİTABEVİKent, Çevre ve Globalleşme

Liste Fiyatı : 28,00
İndirimli Fiyat : 19,60
Kazancınız : 8,40
%30
Temin süresi 6 gündür.
9789758770052
48312
Kent, Çevre ve Globalleşme
Kent, Çevre ve Globalleşme #smrgKİTABEVİ
Alfa Aktüel
19.60
Dr. Mustafa Ökmen'in yapmış olduğu bu çalışma, globalleşme-yerelleşme dinamikleri bağlamında ve kent yönetimlerini öne çıkararak, çevre ve çevre politikalarının Türkiye boyutundaki yansımalarını ele almaktadır. Kitapta, öncelikle çevre sorunlarının felsefi temelleri teknolojik dönüşüm süreci boyutunda irdelenip, bir arka plan oluşturulurken, globalleşme-yerelleşme dinamikleri bağlamında yerel yönetimler, çevre sorunları ve çevre politikaları Türkiye özelinde tartışılmaktadır. Yine konu ile ilgili olarak Avrupa Birliği'nin çevre politikası ve Türk kent yönetiminin durumu da titiz bir biçimde incelenmektedir. -Prof. Dr. Kemal Görmez (Önsözden)
 • Açıklama
  • Dr. Mustafa Ökmen'in yapmış olduğu bu çalışma, globalleşme-yerelleşme dinamikleri bağlamında ve kent yönetimlerini öne çıkararak, çevre ve çevre politikalarının Türkiye boyutundaki yansımalarını ele almaktadır. Kitapta, öncelikle çevre sorunlarının felsefi temelleri teknolojik dönüşüm süreci boyutunda irdelenip, bir arka plan oluşturulurken, globalleşme-yerelleşme dinamikleri bağlamında yerel yönetimler, çevre sorunları ve çevre politikaları Türkiye özelinde tartışılmaktadır. Yine konu ile ilgili olarak Avrupa Birliği'nin çevre politikası ve Türk kent yönetiminin durumu da titiz bir biçimde incelenmektedir. -Prof. Dr. Kemal Görmez (Önsözden)
   Stok Kodu
   :
   9789758770052
   Boyut
   :
   14x20
   Sayfa Sayısı
   :
   221 s.
   Basım Yeri
   :
   Bursa
   Baskı
   :
   1
   Basım Tarihi
   :
   2003
   Kapak Türü
   :
   Karton Kapak
   Kağıt Türü
   :
   3. Hamur
   Dili
   :
   Türkçe
   48312    Mustafa Öktem    Kent    Çevre ve Globalleşme     Alfa Aktüel        #smrgTELİF    Sosyoloji / Toplumbilim    Şehir Sosyolojisi                           
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat