Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
303064111
64111
Keltepe Ormanlarında Bir Gün
Keltepe Ormanlarında Bir Gün #smrgSAHAF
MEB Milli Eğitim Bakanlığı
0.00
Güvercin Geçidi'nden geçerken güneş iyice inmiş, ince derenin karşı yamacının ardına çekilmeye başlamıştı. Yamacın öte yanı daha gündüzdü, bu yanında ise akşam oluyordu. Fakat bizden çok uzak olan karşı yakanın üstündeki köknarların dalları arasından hala ince teller, tek tek, demet demet altın teller uzuyor; uzuyor uzuyor, İncedereye atlıyarak Güvercin geçidindeki kayınların yapraklarına takılıyor; uslu akşam yeli de yaprakları okşayınca yapraktan yaprağa, daldan dala sıçrıyor sarılıyorlardı. Akşam güneşinin yaprakla cilveleşmesi, gerçekten bir renk ve ışık cümbüşü idi. (Kitaptan)
 • Açıklama
  • Güvercin Geçidi'nden geçerken güneş iyice inmiş, ince derenin karşı yamacının ardına çekilmeye başlamıştı. Yamacın öte yanı daha gündüzdü, bu yanında ise akşam oluyordu. Fakat bizden çok uzak olan karşı yakanın üstündeki köknarların dalları arasından hala ince teller, tek tek, demet demet altın teller uzuyor; uzuyor uzuyor, İncedereye atlıyarak Güvercin geçidindeki kayınların yapraklarına takılıyor; uslu akşam yeli de yaprakları okşayınca yapraktan yaprağa, daldan dala sıçrıyor sarılıyorlardı. Akşam güneşinin yaprakla cilveleşmesi, gerçekten bir renk ve ışık cümbüşü idi. (Kitaptan)
   Stok Kodu
   :
   303064111
   Boyut
   :
   16x24
   Sayfa Sayısı
   :
   40 s.
   Basım Yeri
   :
   İstanbul
   Baskı
   :
   1
   Basım Tarihi
   :
   1948
   Kapak Türü
   :
   Karton
   Kağıt Türü
   :
   3. Hamur
   Dili
   :
   Türkçe
   64111    Hikmet Birand    Keltepe Ormanlarında Bir Gün     MEB Milli Eğitim Bakanlığı        #smrgTELİF    Gezi / Seyahatname                               
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat