Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
Kelile ve Dimne CEP BOY Beydeba

#smrgSAHAFKelile ve Dimne CEP BOY

Liste Fiyatı : 0,00
303143879
143879
Kelile ve Dimne CEP BOY
Kelile ve Dimne CEP BOY #smrgSAHAF
Şule Yayınları
0.00
Bu eser, Lise ve Dengi Okullarda Okutulan Milli Eğitim Bakanlığı Tavsiyeli 100 Temel Eser'den biridir. Asırlar öncesinde kaleme alınmasına rağmen, içerdiği hikâyelerin zamana ve insana ışık tutan gücü sayesinde günümüze kadar ulaşmayı başarmış bir başyapıt. Fabl türünün ilk örneği sayılabilecek Kelile ve Dimne, ahlak ve siyaset üzerine iç içe girmiş hikâyeleriyle bizlere farklı dünyaların kapılarını açıyor. Girdiğimiz her dünyada bir daha eskisi gibi olamayacağımızı anlıyoruz. Yöneticiler ve devlet adamlarının yanı sıra kendini geliştirmek, sağlam bir hayat görüşüne sahip olmak isteyen okurlar için eşsiz bir başucu kitabı. (Tanıtım Bülteninden)
 • Açıklama
  • Bu eser, Lise ve Dengi Okullarda Okutulan Milli Eğitim Bakanlığı Tavsiyeli 100 Temel Eser'den biridir. Asırlar öncesinde kaleme alınmasına rağmen, içerdiği hikâyelerin zamana ve insana ışık tutan gücü sayesinde günümüze kadar ulaşmayı başarmış bir başyapıt. Fabl türünün ilk örneği sayılabilecek Kelile ve Dimne, ahlak ve siyaset üzerine iç içe girmiş hikâyeleriyle bizlere farklı dünyaların kapılarını açıyor. Girdiğimiz her dünyada bir daha eskisi gibi olamayacağımızı anlıyoruz. Yöneticiler ve devlet adamlarının yanı sıra kendini geliştirmek, sağlam bir hayat görüşüne sahip olmak isteyen okurlar için eşsiz bir başucu kitabı. (Tanıtım Bülteninden)
   Stok Kodu
   :
   303143879
   Boyut
   :
   11x17
   Sayfa Sayısı
   :
   428 s.
   Basım Yeri
   :
   İstanbul
   Baskı
   :
   1
   Basım Tarihi
   :
   2011
   Çeviren
   :
   Çeviri ve İnceleme. Said Aykut
   Kapak Türü
   :
   Karton
   Kağıt Türü
   :
   3. Hamur
   Dili
   :
   Türkçe
   143879    Beydeba    Kelile ve Dimne CEP BOY     Şule Yayınları        #smrgÇEVİRİ    Edebiyat    Hint Edebiyatı    Doğu Klâsikleri                           
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat