Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
Karanlıkta Sabah Kuşları Ahmet Altan

#smrgSAHAFKaranlıkta Sabah Kuşları

Liste Fiyatı : 0,00
303091732
91732
Karanlıkta Sabah Kuşları
Karanlıkta Sabah Kuşları #smrgSAHAF
Alkım
0.00
Ahmet Altan'ın kitaplaşmış denemeleriyle ilk kez 'Geceyarısı Şarkıları' adlı kitabında tanışmıştı okurlarımız. Büyük bir coşkuyla karşılanan üst üste yeni basımları yapılan bu denemeler, çarpıcılığıyla, insanı derinlemesine irdeleyişi ve kişinin içsel yaşamını, örtüsüz kimliğini su yüzüne çıkarışıyla okuyanları bir anda, etkilemiş, şaşırtmış ve elbette düşündürmüştü. 'Karanlıkta Sabah Kuşları' da aynı tür denemelerden oluşuyor; ancak aşkı ve tutkuları incelemek yanında, toplumsal yaraları, haksızlıkları, çarpıklıkları da öne çıkartıyor. İnsanı, içinde yaşadığı toplumun sorunlarına uzak kalmamaya zorluyor. 'Tanrı ve Berke'de olduğu gibi içinizi isyanla dolduruyor, 'Portakal Ağacı'nda olduğu gibi yüreğinizi burkuyor, 'Aşk Çıplak Gezer'de olduğu gibi aşka özlem duyuruyor. Bu yazıları kaleme alanın işini iyi bilen gerçek bir edebiyatçı, insanı iyi tanıyan bir gözlemci olduğunu anlıyorsunuz. Ahmet Altan toplumdaki acıları, hepimizin içindeki öfkeleri, tutkuları bizim adımıza sözcüklerle döküyor, dile getiriyor. Karşıdan okunmuyor yazdıkları, tarafsız kalınamıyor, satırların içinden okuyoruz ve paylaşıyoruz duygularını, düşüncelerini. Yazının amacı da bu değil mi zaten?
 • Açıklama
  • Ahmet Altan'ın kitaplaşmış denemeleriyle ilk kez 'Geceyarısı Şarkıları' adlı kitabında tanışmıştı okurlarımız. Büyük bir coşkuyla karşılanan üst üste yeni basımları yapılan bu denemeler, çarpıcılığıyla, insanı derinlemesine irdeleyişi ve kişinin içsel yaşamını, örtüsüz kimliğini su yüzüne çıkarışıyla okuyanları bir anda, etkilemiş, şaşırtmış ve elbette düşündürmüştü. 'Karanlıkta Sabah Kuşları' da aynı tür denemelerden oluşuyor; ancak aşkı ve tutkuları incelemek yanında, toplumsal yaraları, haksızlıkları, çarpıklıkları da öne çıkartıyor. İnsanı, içinde yaşadığı toplumun sorunlarına uzak kalmamaya zorluyor. 'Tanrı ve Berke'de olduğu gibi içinizi isyanla dolduruyor, 'Portakal Ağacı'nda olduğu gibi yüreğinizi burkuyor, 'Aşk Çıplak Gezer'de olduğu gibi aşka özlem duyuruyor. Bu yazıları kaleme alanın işini iyi bilen gerçek bir edebiyatçı, insanı iyi tanıyan bir gözlemci olduğunu anlıyorsunuz. Ahmet Altan toplumdaki acıları, hepimizin içindeki öfkeleri, tutkuları bizim adımıza sözcüklerle döküyor, dile getiriyor. Karşıdan okunmuyor yazdıkları, tarafsız kalınamıyor, satırların içinden okuyoruz ve paylaşıyoruz duygularını, düşüncelerini. Yazının amacı da bu değil mi zaten?
   Stok Kodu
   :
   303091732
   Boyut
   :
   14x20
   Sayfa Sayısı
   :
   142 s.
   Basım Yeri
   :
   İstanbul
   Baskı
   :
   18
   Basım Tarihi
   :
   2007
   Resimleyen
   :
   Karton Kapak
   Kapak Türü
   :
   Karton Kapak
   Kağıt Türü
   :
   3. Hamur
   Dili
   :
   Türkçe
   91732    Karanlıkta Sabah Kuşları     Alkım    Ahmet Altan    Deneme / Eleştiri                            9789944148344            9789944148344        #smrgSAHAF   
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat