Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
Karakalpak Destanları Kırk Kız Destanı Ceyhun Vedat Uygur

#smrgSAHAFKarakalpak Destanları Kırk Kız Destanı

Liste Fiyatı : 0,00
303139335
139335
Karakalpak Destanları Kırk Kız Destanı
Karakalpak Destanları Kırk Kız Destanı #smrgSAHAF
TDK Türk Dil Kurumu
0.00
Asan Begimov'un derlediği Kurbanbay Jırav varyantı esas alınarak hazırlanan Kırk Kız Destanı adlı kitap 853 sayfadan meydana gelmektedir. Kitapta "Sunuş" ve "Önsöz"den sonra ederde yer alan destanlar ve anlatıcılarının yer aldığı "Giriş" bölümü bulunmaktadır. Daha sonraki bölümde destanın özeti verilmiştir. "Destan" bölümünde ise bir tarafta Karakalpak Türkçesi diğer tarafta Türkiye Türkçesiyle metinler karşılıklı sunulmuştur. Eserin sonunda "Lügatçe" bölümü, yer ve şahıs adlarının bulunduğu "Dizin" vardır. En sonda da "Kaynakça" yer almıştır. (Tanıtım Bülteninden)
 • Açıklama
  • Asan Begimov'un derlediği Kurbanbay Jırav varyantı esas alınarak hazırlanan Kırk Kız Destanı adlı kitap 853 sayfadan meydana gelmektedir. Kitapta "Sunuş" ve "Önsöz"den sonra ederde yer alan destanlar ve anlatıcılarının yer aldığı "Giriş" bölümü bulunmaktadır. Daha sonraki bölümde destanın özeti verilmiştir. "Destan" bölümünde ise bir tarafta Karakalpak Türkçesi diğer tarafta Türkiye Türkçesiyle metinler karşılıklı sunulmuştur. Eserin sonunda "Lügatçe" bölümü, yer ve şahıs adlarının bulunduğu "Dizin" vardır. En sonda da "Kaynakça" yer almıştır. (Tanıtım Bülteninden)
   Stok Kodu
   :
   303139335
   Boyut
   :
   16x24
   Sayfa Sayısı
   :
   854 s.
   Basım Yeri
   :
   Ankara
   Baskı
   :
   1
   Basım Tarihi
   :
   2007
   Kapak Türü
   :
   Karton
   Kağıt Türü
   :
   1. Hamur
   Dili
   :
   Türkçe
   139335    Ceyhun Vedat Uygur    Karakalpak Destanları Kırk Kız Destanı     TDK Türk Dil Kurumu        303139335    Edebiyat    Efsane     Araştırma                           
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat