Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
303034194
34194
Kadınlara Dair
Kadınlara Dair #smrgSAHAF
Gendaş Kültür
0.00
Kadın konusu bir erkeği ne kadar ilgilendirir? Söz konusu olan bire bir ilişkiyse pek çok. Ama bir genelleme yapmak gerektiğinde; kadın hakları, kadının ezilmişliği, erkeğin kadın üzerindeki iktidarı, ayrımcılık gibi, o zaman yan çizmeler başlar. Erkeklerin bu konudaki genel yaklaşımları bazı istisnalar dışında belli. İşte o istisnalardan biri: Kadınlara Dair. Oral Çalışlar “bir erkek olarak, kadın konusunun en çok erkekleri ilgilendirdiğini” düşünerek kaleme aldığı kadın üzerine yazıları için “Bu yazılar benim kadınlara dair düşüncelerimi ve gündelik olaylar karşısındaki tepkilerimi ifade ediyor” dedikten sonra şunları ekliyor: “Kadınların ezildiği bir toplumun özgür olamayacağını bazılarımız yavaş yavaş anlamaya başladık.” “Kadınlara Dair”le bu gecikmiş anlamının daha da yaygınlaşmasını umuyoruz. (Arka Kapak'tan)
 • Açıklama
  • Kadın konusu bir erkeği ne kadar ilgilendirir? Söz konusu olan bire bir ilişkiyse pek çok. Ama bir genelleme yapmak gerektiğinde; kadın hakları, kadının ezilmişliği, erkeğin kadın üzerindeki iktidarı, ayrımcılık gibi, o zaman yan çizmeler başlar. Erkeklerin bu konudaki genel yaklaşımları bazı istisnalar dışında belli. İşte o istisnalardan biri: Kadınlara Dair. Oral Çalışlar “bir erkek olarak, kadın konusunun en çok erkekleri ilgilendirdiğini” düşünerek kaleme aldığı kadın üzerine yazıları için “Bu yazılar benim kadınlara dair düşüncelerimi ve gündelik olaylar karşısındaki tepkilerimi ifade ediyor” dedikten sonra şunları ekliyor: “Kadınların ezildiği bir toplumun özgür olamayacağını bazılarımız yavaş yavaş anlamaya başladık.” “Kadınlara Dair”le bu gecikmiş anlamının daha da yaygınlaşmasını umuyoruz. (Arka Kapak'tan)
   Stok Kodu
   :
   303034194
   Boyut
   :
   14x20
   Sayfa Sayısı
   :
   224 s.
   Basım Yeri
   :
   İstanbul
   Baskı
   :
   1
   Basım Tarihi
   :
   2002
   Resimleyen
   :
   Karton Kapak
   Kapak Türü
   :
   Karton Kapak
   Kağıt Türü
   :
   3. Hamur
   Dili
   :
   Türkçe
   34194    Kadınlara Dair     Gendaş Kültür    Oral Çalışlar    Deneme / Eleştiri    Kadın                        9789753083843            975308384X        #smrgSAHAF   
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat