Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
%20
Kadının Evrimi 2: Anaerkil Klandan Ataerkil Aileye Evelyn Reed Kadının Evrimi 2: Anaerkil Klandan Ataerkil Aileye Evelyn Reed

#smrgKİTABEVİKadının Evrimi 2: Anaerkil Klandan Ataerkil Aileye -

Liste Fiyatı : 30,00
İndirimli Fiyat : 24,00
Kazancınız : 6,00
%20
Temin süresi 4 gündür.
9789753880817
101484
Kadının Evrimi 2: Anaerkil Klandan Ataerkil Aileye -
Kadının Evrimi 2: Anaerkil Klandan Ataerkil Aileye - #smrgKİTABEVİ
Payel Yayınevi
24.00
Dünyada yalnızca son altı bin yıldır ataerkil düzen görülmektedir. Daha önce tam bir milyon yıl, toplulukları kadınlar yönetmiş, hayvandan insana geçişte en önemli rolü kadınlar üstlenmişlerdir. Dünyamızdaki ilk çiftçiler, ilk doktor ve bilim adamları kadındır. Toplumsal güdülerin gelişmesine cinsel ilişkiler değil, anasal işlevler yolaçmıştır. Dişi cins, erkekleri hayvanlıktan çıkarıp insanlığa yükseltmiş, insan soyunu uygarlığın eşiğine getirmiştir. Erkekler sürekli olarak avlanmakta ve savaşmaktaydılar. Bu nedenle insanlığı hayvansı yaşantısından kurtarıp insan özellikleriyle donatma işi kadınlara kalmıştır. Kadınlar birarada çalışmaktaydılar. Bunun sonucu olarak, anaerkil toplum, insanların birbirlerine karşı kardeşçil duygular beslediği bir başka toplumsal dizgeyi yarattı. Aslına bakılırsa, kadınlar erkeklere birbirleriyle ve diğer türdeşleriyle geçinmeyi öğretti.
 • Açıklama
  • Dünyada yalnızca son altı bin yıldır ataerkil düzen görülmektedir. Daha önce tam bir milyon yıl, toplulukları kadınlar yönetmiş, hayvandan insana geçişte en önemli rolü kadınlar üstlenmişlerdir. Dünyamızdaki ilk çiftçiler, ilk doktor ve bilim adamları kadındır. Toplumsal güdülerin gelişmesine cinsel ilişkiler değil, anasal işlevler yolaçmıştır. Dişi cins, erkekleri hayvanlıktan çıkarıp insanlığa yükseltmiş, insan soyunu uygarlığın eşiğine getirmiştir. Erkekler sürekli olarak avlanmakta ve savaşmaktaydılar. Bu nedenle insanlığı hayvansı yaşantısından kurtarıp insan özellikleriyle donatma işi kadınlara kalmıştır. Kadınlar birarada çalışmaktaydılar. Bunun sonucu olarak, anaerkil toplum, insanların birbirlerine karşı kardeşçil duygular beslediği bir başka toplumsal dizgeyi yarattı. Aslına bakılırsa, kadınlar erkeklere birbirleriyle ve diğer türdeşleriyle geçinmeyi öğretti.
   Stok Kodu
   :
   9789753880817
   Boyut
   :
   14x20
   Sayfa Sayısı
   :
   254 s.
   Basım Yeri
   :
   İstanbul
   Basım Tarihi
   :
   1995
   Çeviren
   :
   Şemsa Yeğin
   Kapak Türü
   :
   Karton Kapak
   Kağıt Türü
   :
   3. Hamur
   Dili
   :
   Türkçe
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat