Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
%20
Kadın ve Problemleri Nurten Selma Çevikoğlu Kadın ve Problemleri Nurten Selma Çevikoğlu

#smrgKİTABEVİKadın ve Problemleri

Liste Fiyatı : 20,00
İndirimli Fiyat : 16,00
Kazancınız : 4,00
%20
Temin süresi 6 gündür.
Kadın ve Problemleri
Kadın ve Problemleri #smrgKİTABEVİ
NKM Nüve Kültür Merkezi
16.00
Toplumun en kutsal kurumu olan 'aile'deki sarsıntıların giderilerek onun yeniden yapılanması için tez elden en verimli çalışmalar yapılmalı. Koyduğu kâidelerle âdeta 'Model Aile'yi önümüze seren en iyi 'Rol Model' şanlı Peygamber Hz. Muhammed aleyhisselam'dır. O'nun hayâtı günümüzde, yaralı ailenin derdinin dermânıdır. Bugün gelişen dünyâda kadının konumu, duruşu, statüsü, sosyal hayattaki yeri yeniden biçimlenmeli. Hak ve hukûku çiğnenen, iffeti ayaklar altına alınan, sömürü aracı olarak kullanılan, ezilen ve zulme uğrayan kadının çözümlenmesi gereken yığınla problemi mevcuttur. Hem ev içinde hem ev dışında çalışan hanımların kadın, eş ve anne olarak sorunları, sıkıntıları, sancıları vardır. Bunlar görmezden gelinemez. Toplumda diğer kadınlarla ayni dertleri yaşayan başörtülü hanımlar ayrımcılığa tâbi tutulamaz. Başörtüsü Müslüman kadının dîni şiârıdır, onsuz olamaz. Başörtülü kadınların onuru zedelenemez. İkinci sınıf muamelesi göremez. Onlar bu toplumun vaz geçilmezleridir ve her türlü vatandaşlık haklarından faydalanmaları gerekir. Yönetimlerde halkın mutluluğu hedeftir. Kılık kıyâfet veya zihniyet ayrımcılığı yapılamaz ve kabul edilemez. Yarının büyükleri bugünün küçüklerini yetiştirmek bugün çok emek istiyor. Eski terbiye metotları çağın donatılarıyla yeniden tesis edilmelidir. Ebeveynler çocuklarını yaş sürecine göre ruhsal ve bedensel olarak mutlaka tanımaları lâzımdır. Çocuk bulunduğu tüm ortamlarda tâkip edilmelidir. Eğitimde tâkip şarttır. Geleceğin teminâtı gençlerle doğru iletişimde olmak onların problemlerini bilmek ve anlamak gerekiyor. İçinde yaşadığımız toplumdaki gençlerin şimdiki hâline bakarak geleceğimizi nelerin beklediğini görebiliriz. Aydınlık yârınlar için bugün gençlere sâhip çıkmak elzemdir. Toplumda her birey eğitimli, kültürlü ve saygın olmak için okumalı. Özellikle annelerimiz çocuklarına iyi rehberlik yapmaları ve hızla akan çağı doğru yorumlamaları için onların da mutlaka okuması gerekiyor. (Tanıtım Bülteninden)
 • Açıklama
  • Toplumun en kutsal kurumu olan 'aile'deki sarsıntıların giderilerek onun yeniden yapılanması için tez elden en verimli çalışmalar yapılmalı. Koyduğu kâidelerle âdeta 'Model Aile'yi önümüze seren en iyi 'Rol Model' şanlı Peygamber Hz. Muhammed aleyhisselam'dır. O'nun hayâtı günümüzde, yaralı ailenin derdinin dermânıdır. Bugün gelişen dünyâda kadının konumu, duruşu, statüsü, sosyal hayattaki yeri yeniden biçimlenmeli. Hak ve hukûku çiğnenen, iffeti ayaklar altına alınan, sömürü aracı olarak kullanılan, ezilen ve zulme uğrayan kadının çözümlenmesi gereken yığınla problemi mevcuttur. Hem ev içinde hem ev dışında çalışan hanımların kadın, eş ve anne olarak sorunları, sıkıntıları, sancıları vardır. Bunlar görmezden gelinemez. Toplumda diğer kadınlarla ayni dertleri yaşayan başörtülü hanımlar ayrımcılığa tâbi tutulamaz. Başörtüsü Müslüman kadının dîni şiârıdır, onsuz olamaz. Başörtülü kadınların onuru zedelenemez. İkinci sınıf muamelesi göremez. Onlar bu toplumun vaz geçilmezleridir ve her türlü vatandaşlık haklarından faydalanmaları gerekir. Yönetimlerde halkın mutluluğu hedeftir. Kılık kıyâfet veya zihniyet ayrımcılığı yapılamaz ve kabul edilemez. Yarının büyükleri bugünün küçüklerini yetiştirmek bugün çok emek istiyor. Eski terbiye metotları çağın donatılarıyla yeniden tesis edilmelidir. Ebeveynler çocuklarını yaş sürecine göre ruhsal ve bedensel olarak mutlaka tanımaları lâzımdır. Çocuk bulunduğu tüm ortamlarda tâkip edilmelidir. Eğitimde tâkip şarttır. Geleceğin teminâtı gençlerle doğru iletişimde olmak onların problemlerini bilmek ve anlamak gerekiyor. İçinde yaşadığımız toplumdaki gençlerin şimdiki hâline bakarak geleceğimizi nelerin beklediğini görebiliriz. Aydınlık yârınlar için bugün gençlere sâhip çıkmak elzemdir. Toplumda her birey eğitimli, kültürlü ve saygın olmak için okumalı. Özellikle annelerimiz çocuklarına iyi rehberlik yapmaları ve hızla akan çağı doğru yorumlamaları için onların da mutlaka okuması gerekiyor. (Tanıtım Bülteninden)
   Stok Kodu
   :
   9786054336470
   Boyut
   :
   14x21
   Sayfa Sayısı
   :
   192 s.
   Basım Yeri
   :
   Konya
   Baskı
   :
   1
   Basım Tarihi
   :
   2011
   Kapak Türü
   :
   Karton
   Kağıt Türü
   :
   3. Hamur
   Dili
   :
   Türkçe
   141285    Nurten Selma Çevikoğlu    Kadın ve Problemleri     NKM Nüve Kültür Merkezi        9786054336470    Kadın    Araştırma    Politika     Feminizm                               
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat