Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
%20
Kadın Gözüyle Kadın Siyasetçiler Meltem Ünal Erzen Kadın Gözüyle Kadın Siyasetçiler Meltem Ünal Erzen

#smrgKİTABEVİKadın Gözüyle Kadın Siyasetçiler

Liste Fiyatı : 20,00
İndirimli Fiyat : 16,00
Kazancınız : 4,00
%20
Temin süresi 4 gündür.
Kadın Gözüyle Kadın Siyasetçiler
Kadın Gözüyle Kadın Siyasetçiler #smrgKİTABEVİ
Derin Yayınları
16.00
Dünyanın her yerinde, kadının bireysel özgürlüğüne ve insan haklarına darbe vurulmasına zemin hazırlayan ekonomik, dini ve siyasal sistemlerin beslendiği toplumsal baskılar, eğitim düzeyi ve maddi durum fark etmeksizin günümüz modern toplumlarında yaşayan kadınları etkilemeye devam etmektedir. Tüm bu baskılar altında kararlarını şekillendirmeye çalışan kadın, tercihte bulunurken özgür iradesiyle karar vermekte midir? Kadının sosyal ve siyasal hayata katılımı neden sorun teşkil etmektedir? Kadınlar, yüzyıllardır erkek işi olarak nitelendirilen politikaya ve kadın politikacılara nasıl bakmaktadır? Politika, gerçekten erkek işi midir yoksa bu algı, erkek egemen toplumların kadının politikadan uzak durması ve toplumsal hayatta söz sahibi olmasını engellemek için yüzyıllardır yürüttüğü kampanyanın bileşenlerinden biri midir? Kadının sosyal ve siyasal hayatını etkileyen toplumsal dinamiklerin, tercihlerine yansıması üzerine detaylı bir araştırma. (Tanıtım Bülteninden)
 • Açıklama
  • Dünyanın her yerinde, kadının bireysel özgürlüğüne ve insan haklarına darbe vurulmasına zemin hazırlayan ekonomik, dini ve siyasal sistemlerin beslendiği toplumsal baskılar, eğitim düzeyi ve maddi durum fark etmeksizin günümüz modern toplumlarında yaşayan kadınları etkilemeye devam etmektedir. Tüm bu baskılar altında kararlarını şekillendirmeye çalışan kadın, tercihte bulunurken özgür iradesiyle karar vermekte midir? Kadının sosyal ve siyasal hayata katılımı neden sorun teşkil etmektedir? Kadınlar, yüzyıllardır erkek işi olarak nitelendirilen politikaya ve kadın politikacılara nasıl bakmaktadır? Politika, gerçekten erkek işi midir yoksa bu algı, erkek egemen toplumların kadının politikadan uzak durması ve toplumsal hayatta söz sahibi olmasını engellemek için yüzyıllardır yürüttüğü kampanyanın bileşenlerinden biri midir? Kadının sosyal ve siyasal hayatını etkileyen toplumsal dinamiklerin, tercihlerine yansıması üzerine detaylı bir araştırma. (Tanıtım Bülteninden)
   Stok Kodu
   :
   9786055500313
   Boyut
   :
   14x20
   Sayfa Sayısı
   :
   160 s.
   Basım Yeri
   :
   İstanbul
   Basım Tarihi
   :
   2011
   Kapak Türü
   :
   Karton
   Kağıt Türü
   :
   3. Hamur
   Dili
   :
   Türkçe
   146352    Meltem Ünal Erzen    Kadın Gözüyle Kadın Siyasetçiler     Derin Yayınları        #smrgKADIN    Kadın    Feminizm    Politika                           
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat