Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
Kadim Dönemler Genel Hukuk Tarihi İbrahim Erol Kozak Kadim Dönemler Genel Hukuk Tarihi İbrahim Erol Kozak

#smrgKİTABEVİKadim Dönemler Genel Hukuk Tarihi

Liste Fiyatı : 0,00
9786059269018
185687
Kadim Dönemler Genel Hukuk Tarihi
Kadim Dönemler Genel Hukuk Tarihi #smrgKİTABEVİ
Palet Yayınları
0.00
Haşim-name, Ebu Nüvas tarafından Arapça kaleme alınmış, Sultan Bayezid Han'ın oğlu Sultan Korkud döneminde de mürtecim Hacı Mehmed Tokati tarafından Türkçeye tercüme edilmiş, Haşim Seyyare ve Hum'un maceralarını anlatan hikayeler kitabıdır. Yapılan kütüphane ve katalog taramalarında Haşim-name'nin başka bir nüshasına rastlanmamıştır. Bu sebeple eserin metni hazırlanırken bilinen tek nüsha olan Manchester Üniversitesi John Rylands Kütüphanesi 14 numarada kayıtlı nüsha kullanılmıştır. Çalışma giriş, metin, dizin ve tıpkıbasım bölümlerinden oluşmaktadır. Giriş bölümünde Haşim-name'nin müellifi, mürtecimi, nüsha özellikleri, yazılış sebebi, konusu, hikayelerin özetleri, yazım özellikleri, ses bilgisi, Arapça ve Farsça kelimelerle ilgili bazı özellikler üzerinde durulmuştur.
 • Açıklama
  • Haşim-name, Ebu Nüvas tarafından Arapça kaleme alınmış, Sultan Bayezid Han'ın oğlu Sultan Korkud döneminde de mürtecim Hacı Mehmed Tokati tarafından Türkçeye tercüme edilmiş, Haşim Seyyare ve Hum'un maceralarını anlatan hikayeler kitabıdır. Yapılan kütüphane ve katalog taramalarında Haşim-name'nin başka bir nüshasına rastlanmamıştır. Bu sebeple eserin metni hazırlanırken bilinen tek nüsha olan Manchester Üniversitesi John Rylands Kütüphanesi 14 numarada kayıtlı nüsha kullanılmıştır. Çalışma giriş, metin, dizin ve tıpkıbasım bölümlerinden oluşmaktadır. Giriş bölümünde Haşim-name'nin müellifi, mürtecimi, nüsha özellikleri, yazılış sebebi, konusu, hikayelerin özetleri, yazım özellikleri, ses bilgisi, Arapça ve Farsça kelimelerle ilgili bazı özellikler üzerinde durulmuştur.
   Stok Kodu
   :
   9786059269018
   Boyut
   :
   16x24
   Sayfa Sayısı
   :
   585 s.
   Basım Yeri
   :
   Konya
   Baskı
   :
   1
   Basım Tarihi
   :
   2015
   Kapak Türü
   :
   Karton Kapak
   Kağıt Türü
   :
   3. Hamur
   Dili
   :
   Türkçe
   185687    İbrahim Erol Kozak    Kadim Dönemler Genel Hukuk Tarihi     Palet Yayınları        #smrgKURUMSAL    Hukuk    Hukuk Tarihi                           
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat