Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
John Whiting: Çağdaş Bir Oyun Yazarı Cevat Çapan

#smrgSAHAFJohn Whiting: Çağdaş Bir Oyun Yazarı

Liste Fiyatı : 0,00
303045386
45386
John Whiting: Çağdaş Bir Oyun Yazarı
John Whiting: Çağdaş Bir Oyun Yazarı #smrgSAHAF
Yankı Yayınları
0.00
Whiting'in yazarlık serüveni, oyunların gereken ilgiyi görmemeleri bakımından, belki de bir başarısızlığın hikayesi olarak özetlenebilir. Ancak bu başarısızlığın nedenlerini araştırmak bize hem özgün bir oyun yazarının gerçek kimliğini tanıma fırsatı verecek, hem de savaş sonrası İngiliz Tiyatrosunun gelişme çizgisini daha iyi anlamamıza yardım edecektir. Whiting'in oyun yazarlığını çözümlemeyi amaçlayan bu incelemede, bu yüzden, önce savaş sonrası İngiliz Tiyatrosunun genel bir görünümünü vermek, oyunların tartışılmasından sonra da Whiting'in çağdaş İngiliz oyun yazarları arasındaki yerini belirlemek konuya yerinde bir yaklaşım olacaktır sanıyorum... (Önsözden)
 • Açıklama
  • Whiting'in yazarlık serüveni, oyunların gereken ilgiyi görmemeleri bakımından, belki de bir başarısızlığın hikayesi olarak özetlenebilir. Ancak bu başarısızlığın nedenlerini araştırmak bize hem özgün bir oyun yazarının gerçek kimliğini tanıma fırsatı verecek, hem de savaş sonrası İngiliz Tiyatrosunun gelişme çizgisini daha iyi anlamamıza yardım edecektir. Whiting'in oyun yazarlığını çözümlemeyi amaçlayan bu incelemede, bu yüzden, önce savaş sonrası İngiliz Tiyatrosunun genel bir görünümünü vermek, oyunların tartışılmasından sonra da Whiting'in çağdaş İngiliz oyun yazarları arasındaki yerini belirlemek konuya yerinde bir yaklaşım olacaktır sanıyorum... (Önsözden)
   Stok Kodu
   :
   303045386
   Boyut
   :
   14x20
   Sayfa Sayısı
   :
   166 s.
   Basım Yeri
   :
   İstanbul
   Baskı
   :
   1
   Basım Tarihi
   :
   1975
   Resimleyen
   :
   Karton Kapak
   Kapak Türü
   :
   Karton Kapak
   Kağıt Türü
   :
   1. Hamur
   Dili
   :
   Türkçe
   45386    John Whiting: Çağdaş Bir Oyun Yazarı     Yankı Yayınları    Cevat Çapan    Biyografi / Yaşam Öyküsü    Tiyatro Sanatı    Kuram                                        #smrgSAHAF   
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat