Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
%25
[ IV ] 4. Murat A. Turan Oflazoğlu

#smrgKİTABEVİ[ IV ] 4. Murat : Tragedya 3 Perde

Liste Fiyatı : 22,00
İndirimli Fiyat : 16,50
Kazancınız : 5,50
%25
Temin süresi 4 gündür.
9789753557757
90079
[ IV ] 4. Murat : Tragedya 3 Perde
[ IV ] 4. Murat : Tragedya 3 Perde #smrgKİTABEVİ
İz Yayıncılık
16.50
Osmanlı padişahları içinde, çok derin izler bırakan isimler çıkmıştır. 4. Murat da, böylesi padişahlardan biridir. Gerek kendi döneminde atağa geçen ülkenin gücü, gerekse sosyal alanda yaptıkları, kendisinden sonraki dönemleri derinden etkilemiştir. Hakkında Batı dünyasında dahi sayıları üç haneye varan miktarda eser kaleme alınmıştır. Elbette bu eserlerin önemli bir kısmı, en güçlü döneminde tiyatro sahasında olmuştur. Türk edebiyatında IV. Murat ile ilgili yazılmış en popüler eser ise, muhtemelen elinizde tuttuğunuz tiyatro oyunudur. Tiyatrolarda defalarca kez sahnelenmiş olan bu eser, Turan Oflazoğlu'nun en özgün ve önemli çalışmalarından biridir... Yazar, Washington Üniversitesinde tiyatro dersleri aldı. Keziban ile Allahin Dediği Olur'u orada yazdı. Keziban orda oynandı ilk olarak, sonra Ankara Devlet Tiyatrosunda (Allah Dediği Olur ile birlikte) Üçüncü oyunu Deli İbrahim'i önce Kent Oyuncuları oynadı, sonra da Ankara Devlet Tiyatrosu Deli İbrahim ile Türk Dil Kurumunun 1968 Tiyatro Ödülünü kazandı. Dördüncü oyunu olan Sokrates Savunuyor'un şekli daha önce Ankara Devlet Tiyatrosunca Sokrates'in Savunması adı altında oynandı, şimdiyse İstanbul Şehir Tiyatrosunca oynanmakta. Şeyh Galib'in Hüsn Ü Aşk'ından esinlenerek yazdığı Güzellik ile Aşk, Türkie Radyolarında yayınlandı. Son oyunu IV. Muret ise Ankara Devlet Tiyatrosunca sahnee konmuştur. (Arka Kapaktan)
 • Açıklama
  • Osmanlı padişahları içinde, çok derin izler bırakan isimler çıkmıştır. 4. Murat da, böylesi padişahlardan biridir. Gerek kendi döneminde atağa geçen ülkenin gücü, gerekse sosyal alanda yaptıkları, kendisinden sonraki dönemleri derinden etkilemiştir. Hakkında Batı dünyasında dahi sayıları üç haneye varan miktarda eser kaleme alınmıştır. Elbette bu eserlerin önemli bir kısmı, en güçlü döneminde tiyatro sahasında olmuştur. Türk edebiyatında IV. Murat ile ilgili yazılmış en popüler eser ise, muhtemelen elinizde tuttuğunuz tiyatro oyunudur. Tiyatrolarda defalarca kez sahnelenmiş olan bu eser, Turan Oflazoğlu'nun en özgün ve önemli çalışmalarından biridir... Yazar, Washington Üniversitesinde tiyatro dersleri aldı. Keziban ile Allahin Dediği Olur'u orada yazdı. Keziban orda oynandı ilk olarak, sonra Ankara Devlet Tiyatrosunda (Allah Dediği Olur ile birlikte) Üçüncü oyunu Deli İbrahim'i önce Kent Oyuncuları oynadı, sonra da Ankara Devlet Tiyatrosu Deli İbrahim ile Türk Dil Kurumunun 1968 Tiyatro Ödülünü kazandı. Dördüncü oyunu olan Sokrates Savunuyor'un şekli daha önce Ankara Devlet Tiyatrosunca Sokrates'in Savunması adı altında oynandı, şimdiyse İstanbul Şehir Tiyatrosunca oynanmakta. Şeyh Galib'in Hüsn Ü Aşk'ından esinlenerek yazdığı Güzellik ile Aşk, Türkie Radyolarında yayınlandı. Son oyunu IV. Muret ise Ankara Devlet Tiyatrosunca sahnee konmuştur. (Arka Kapaktan)
   Stok Kodu
   :
   9789753557757
   Boyut
   :
   12x20
   Sayfa Sayısı
   :
   190 s.
   Basım Yeri
   :
   İstanbul
   Baskı
   :
   2
   Basım Tarihi
   :
   2018
   Kapak Türü
   :
   Karton Kapak
   Kağıt Türü
   :
   3. Hamur
   Dili
   :
   Türkçe
   90079    A. Turan Oflazoğlu    [ IV ] 4. Murat : Tragedya 3 Perde     İz Yayıncılık        #smrgTELİF    Tiyatro    Oyun    Tragedya                       
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat