Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
%25
İşlerin Yolunda Gitmesine Engel Olan Kim ? Ülkü Ayvaz

#smrgSAHAFİşlerin Yolunda Gitmesine Engel Olan Kim ?

Liste Fiyatı : 0,00
İndirimli Fiyat : 0,00
Kazancınız : 0,00
303105491
105491
İşlerin Yolunda Gitmesine Engel Olan Kim ?
İşlerin Yolunda Gitmesine Engel Olan Kim ? #smrgSAHAF
Cem Yayınevi
0.00
Öykü ve oyun yazarı Ülkü Ayvaz'ın "İşlerin Yolunda Gitmesine Engel Olan Kim?", "Gri Oğullar", "Olaylar ve Kahramanlar" adlı üç öykü kitabının toplu baskısı. "Sıradanlığın aslında bir yaşamı ören iplikler yumağı olduğunu biliyor Ayvaz, hikayesinde bunu bildiğini kanıtlıyor." (Doğan Hızlan) "Ayvaz, Çehov damarından bir hikayeci. Yeni anlatım denemelerine açık, dili yeni bir tartım'la kullanmaya çalışan bir yazar." (Hulki Aktunç) "Öykülerini okurken gülümsemiyor, tam tersine, irkiliyorsunuz. Yazarın istediği de sanırım bu; sizi irkiltmek." (Mehmet Seyda) "Ayvaz'ın tam da 'kısa öykü' adıyla anılmaya hak kazanan öykülerinde, bu türün olanaklarının yeniden değerlendirilip başarıyla örneklendirildiğine tanık oluyoruz."
(Füsun Akatlı)
 • Açıklama
  • Öykü ve oyun yazarı Ülkü Ayvaz'ın "İşlerin Yolunda Gitmesine Engel Olan Kim?", "Gri Oğullar", "Olaylar ve Kahramanlar" adlı üç öykü kitabının toplu baskısı. "Sıradanlığın aslında bir yaşamı ören iplikler yumağı olduğunu biliyor Ayvaz, hikayesinde bunu bildiğini kanıtlıyor." (Doğan Hızlan) "Ayvaz, Çehov damarından bir hikayeci. Yeni anlatım denemelerine açık, dili yeni bir tartım'la kullanmaya çalışan bir yazar." (Hulki Aktunç) "Öykülerini okurken gülümsemiyor, tam tersine, irkiliyorsunuz. Yazarın istediği de sanırım bu; sizi irkiltmek." (Mehmet Seyda) "Ayvaz'ın tam da 'kısa öykü' adıyla anılmaya hak kazanan öykülerinde, bu türün olanaklarının yeniden değerlendirilip başarıyla örneklendirildiğine tanık oluyoruz."
   (Füsun Akatlı)
   Stok Kodu
   :
   303105491
   Boyut
   :
   14x20
   Sayfa Sayısı
   :
   292 s.
   Basım Yeri
   :
   İstanbul
   Baskı
   :
   1
   Basım Tarihi
   :
   1999
   Resimleyen
   :
   Karton Kapak
   Kapak Türü
   :
   Karton Kapak
   Kağıt Türü
   :
   3. Hamur
   Dili
   :
   Türkçe
   105491    İşlerin Yolunda Gitmesine Engel Olan Kim ?     Cem Yayınevi    Ülkü Ayvaz    Öykü / Hikâye    Türk Edebiyatı                                    9754066957        #smrgSAHAF   
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat