Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
İslâm Maneviyatı ve Taoculuğa Toplubakış René Guénon İslâm Maneviyatı ve Taoculuğa Toplubakış René Guénon

#smrgSAHAFİslâm Maneviyatı ve Taoculuğa Toplubakış

Liste Fiyatı : 0,00
303004107
4107
İslâm Maneviyatı ve Taoculuğa Toplubakış
İslâm Maneviyatı ve Taoculuğa Toplubakış #smrgSAHAF
İnsan Yayınları
0.00
Renê Guénon, eserlerinde sahih geleneğin aynasından çağın durumunu belirlemeye çalışan, geleneğin temel ilkeleri ışığında insanlığın çeşitli manevi formlarını araştırma, bunun yanında sahte birtakım maneviyat biçimlerini gerçek olanlardan ayırdedici ölçüler getiren eserleriyle özellikle Batı'da iyi tanınan müslüman bir düşünürdür. Bu eserinde Guénon, önce İslam tasavvufunun temel özelliklerini incelemekte, ardından aynı anlayışla Taoculuk ve Konfüçyusçuluğu ele almakta ve hangi adla ortaya çıkarsa çıksın geleneğin “aşkın birliği”ni vurgulamaktadır.
 • Açıklama
  • Renê Guénon, eserlerinde sahih geleneğin aynasından çağın durumunu belirlemeye çalışan, geleneğin temel ilkeleri ışığında insanlığın çeşitli manevi formlarını araştırma, bunun yanında sahte birtakım maneviyat biçimlerini gerçek olanlardan ayırdedici ölçüler getiren eserleriyle özellikle Batı'da iyi tanınan müslüman bir düşünürdür. Bu eserinde Guénon, önce İslam tasavvufunun temel özelliklerini incelemekte, ardından aynı anlayışla Taoculuk ve Konfüçyusçuluğu ele almakta ve hangi adla ortaya çıkarsa çıksın geleneğin “aşkın birliği”ni vurgulamaktadır.
   Stok Kodu
   :
   303004107
   Boyut
   :
   14x20
   Sayfa Sayısı
   :
   128 s.
   Basım Yeri
   :
   İstanbul
   Baskı
   :
   1
   Basım Tarihi
   :
   1989
   Çeviren
   :
   Mahmut Kanık
   Kapak Türü
   :
   Karton
   Kağıt Türü
   :
   3. Hamur
   Dili
   :
   Türkçe
   4107    İnsan Yayınları    İslâm Maneviyatı ve Taoculuğa Toplubakış     René Guénon        Mahmut Kanık    303004107        Felsefe    Fransız Felsefesi    Din    Tasavvuf                       
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat