Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
İrade ve Hürriyet - İMZALI Hüseyin Atay

#smrgSAHAFİrade ve Hürriyet - İMZALI

Liste Fiyatı : 0,00
303154822
154822
İrade ve Hürriyet - İMZALI
İrade ve Hürriyet - İMZALI #smrgSAHAF
Atay ve Atay
0.00
Günümüz de Türkiye'de özgürlüğün olmaması, diktatörlüğün sürdürülmesinin tarihi temeli bu cebri, kaza ve kader inancıdır.. Devlet Allah yerine konulmaktadır. Allah sorguya çekilemeyeceği gibi devlet de sorguya çekilemez. Başımdan geçen bir olayı hatırladım. Senelerce önce Diyanet İşleri Başkanlığını eleştirdim. Meslektaşlardan biri bana şu cevabı verdi. O, Diyanet'in takdiridir, yani Diyanet ne takdir ederse doğrudur. Bu cebirdir, diktatörlüğün dayanağıdır.. İşte bir ilahiyatçı profesör böyle düşünüyorsa, o toplumda ve devlette işler İslam toplumlarındaki gibi zulüm ve acımasızlıkla olur. Böyle dedikten sonra insanı hangi mantıkla sorumlu tutacaksınız?
 • Açıklama
  • Günümüz de Türkiye'de özgürlüğün olmaması, diktatörlüğün sürdürülmesinin tarihi temeli bu cebri, kaza ve kader inancıdır.. Devlet Allah yerine konulmaktadır. Allah sorguya çekilemeyeceği gibi devlet de sorguya çekilemez. Başımdan geçen bir olayı hatırladım. Senelerce önce Diyanet İşleri Başkanlığını eleştirdim. Meslektaşlardan biri bana şu cevabı verdi. O, Diyanet'in takdiridir, yani Diyanet ne takdir ederse doğrudur. Bu cebirdir, diktatörlüğün dayanağıdır.. İşte bir ilahiyatçı profesör böyle düşünüyorsa, o toplumda ve devlette işler İslam toplumlarındaki gibi zulüm ve acımasızlıkla olur. Böyle dedikten sonra insanı hangi mantıkla sorumlu tutacaksınız?
   Stok Kodu
   :
   303154822
   Boyut
   :
   13x22
   Sayfa Sayısı
   :
   167 s.
   Basım Yeri
   :
   Ankara
   Baskı
   :
   1
   Basım Tarihi
   :
   2002
   Resimleyen
   :
   Karton Kapak
   Kapak Türü
   :
   Karton Kapak
   Kağıt Türü
   :
   3. Hamur
   Dili
   :
   Türkçe
   154822    İrade ve Hürriyet - İMZALI     Atay ve Atay    Hüseyin Atay    Felsefe    Din Felsefesi    Düşünce                                    9756960051        #smrgSAHAF   
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat