Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
303012650
12650
Introduction to Cultural Policy in Turkey
Introduction to Cultural Policy in Turkey
İstanbul Bilgi Üniversitesi
0.00
Bu çalışma, kültür politikaları alanında projeler yürüten ve çeşitli üniversitelerde ders veren akademisyenlerin yazılarından oluşuyor ve Türkiye'de kültür politikalarının üretilmesi ve üretilen politikaların uygulanması konusunda bir durum değerlendirmesi yapma ve söz konusu alanı oluşturan bileşenleri tanımlayarak bunları eleştirel bir perspektifle ele alma amacını güdüyor. İstanbul'un 2010 Avrupa Kültür Başkenti olmasına çok az zamanın kaldığı şu günlerde, daha evvel Türkçe olarak yayınladığımız bu çalışmanın daha kapsamlı araştırmaların yolunu açacağı ve kültürel çeşitlilik, haklar ve kültürel demokrasi anlamında yeni bir tartışma ortamının açılmasına katkıda bulunacağını umuyoruz. (Tanıtım Bülteninden)
 • Açıklama
  • Bu çalışma, kültür politikaları alanında projeler yürüten ve çeşitli üniversitelerde ders veren akademisyenlerin yazılarından oluşuyor ve Türkiye'de kültür politikalarının üretilmesi ve üretilen politikaların uygulanması konusunda bir durum değerlendirmesi yapma ve söz konusu alanı oluşturan bileşenleri tanımlayarak bunları eleştirel bir perspektifle ele alma amacını güdüyor. İstanbul'un 2010 Avrupa Kültür Başkenti olmasına çok az zamanın kaldığı şu günlerde, daha evvel Türkçe olarak yayınladığımız bu çalışmanın daha kapsamlı araştırmaların yolunu açacağı ve kültürel çeşitlilik, haklar ve kültürel demokrasi anlamında yeni bir tartışma ortamının açılmasına katkıda bulunacağını umuyoruz. (Tanıtım Bülteninden)
   Stok Kodu
   :
   303012650
   Boyut
   :
   16x23
   Sayfa Sayısı
   :
   270 s.
   Basım Yeri
   :
   İstanbul
   Basım Tarihi
   :
   2009
   Kapak Türü
   :
   Karton
   Kağıt Türü
   :
   3. Hamur
   Dili
   :
   İngilizce
   303012650    Serhan Ada    H. Ayça İnce    Introduction to Cultural Policy in Turkey     İstanbul Bilgi Üniversitesi        Kültür                               
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat