Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
303060171
60171
Institutiones
Institutiones #smrgSAHAF
İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi Yayınları
0.00
Pek uzun gayretler ve bilhassa Bizanslıların Institutiones'e yapmış oldukları yunanca şerhlerin de yardımı ile metni azamî bir kat'-îlikle tespit etmek mümkün olabilmiştir. Institutiones'in ilk matbu nüshası 1468 senesinde yapılmış, bundan sonra Corpus Iuris Civilis metni içerisine dahil edilmiştir. Mütemadiyen tashih edile edile yapılan bir çok müteakip tabılardan sonra zamanımızda en mükemmel addedilen nüshayı P. Krueger 1867 senesinde vermiştir. Mommsen, Krueger, Schoell ve Kroll tarafmdan neşredilmiş olan, zamanımızda umumiyetle kullanılan ve Corpus Iuris Civilis'in birinci cildinin başında yer alan metin de budur. (Önsöz'den)
 • Açıklama
  • Pek uzun gayretler ve bilhassa Bizanslıların Institutiones'e yapmış oldukları yunanca şerhlerin de yardımı ile metni azamî bir kat'-îlikle tespit etmek mümkün olabilmiştir. Institutiones'in ilk matbu nüshası 1468 senesinde yapılmış, bundan sonra Corpus Iuris Civilis metni içerisine dahil edilmiştir. Mütemadiyen tashih edile edile yapılan bir çok müteakip tabılardan sonra zamanımızda en mükemmel addedilen nüshayı P. Krueger 1867 senesinde vermiştir. Mommsen, Krueger, Schoell ve Kroll tarafmdan neşredilmiş olan, zamanımızda umumiyetle kullanılan ve Corpus Iuris Civilis'in birinci cildinin başında yer alan metin de budur. (Önsöz'den)
   Stok Kodu
   :
   303060171
   Boyut
   :
   16x24
   Sayfa Sayısı
   :
   XVI + 183
   Basım Yeri
   :
   İstanbul
   Baskı
   :
   1
   Basım Tarihi
   :
   1955
   Çeviren
   :
   Ziya Umur
   Kapak Türü
   :
   Karton Kapak
   Kağıt Türü
   :
   1. Hamur
   Dili
   :
   Türkçe
   60171    Iustinianus    Institutiones     İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi Yayınları        #smrgÇEVİRİ    Hukuk    Roma Hukuku                           
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat