Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
İnsanüstü Bir Anıt Diktim Kendime Aleksandr Sergeyeviç Puşkin İnsanüstü Bir Anıt Diktim Kendime Aleksandr Sergeyeviç Puşkin

#smrgSAHAFİnsanüstü Bir Anıt Diktim Kendime

Liste Fiyatı : 0,00
303002778
2778
İnsanüstü Bir Anıt Diktim Kendime
İnsanüstü Bir Anıt Diktim Kendime #smrgSAHAF
Adam Yayınları
0.00
Ruslar genellikle Rus olmayanların Puşkin'i anlayamayacaklarını öne sürerler. Bunun nedeni bu büyük şairin Rus ruhunu, Rus geleneklerini, Rus duyarlılığını kendin önce ve kendinden sora gelen bütün Rus yazarlarından daha iyi yansıtan bir yazın dili yaratmış olduğu inancıdır. Ayrıca, Rus folkloruyla Avrupa geleneğini de uyumlu bir biçimde birleştirmesi Rusça bilen yabancıların gözünde de ona özel bir önem kazandırmıştır. Bu uyum onun, yapıtlarında klasisiszmden romantizme, oradan da gerçekçiliğe uzanan bir anlatım zenginliğine ulaşmasını sağlamıştır. Hemen hemen tüm yazın türlerinde yapıtlar veren bu büyük sanatçı, bu kitabındaki şiirlerinde de anlaşılacağı gibi, lirik şiirlerinde olduğu kadar, anlatı şiirlerinde de aynı ustalığı göstermiştir. Okuyacağınız şiirlerin Rus şiirini ve Puşkin'in özelliklerini yakından bilen Ataol Behramoğlu tarafından çevrilmiş olması bu kitaba ayrı bir değer kazandırmaktadır.
 • Açıklama
  • Ruslar genellikle Rus olmayanların Puşkin'i anlayamayacaklarını öne sürerler. Bunun nedeni bu büyük şairin Rus ruhunu, Rus geleneklerini, Rus duyarlılığını kendin önce ve kendinden sora gelen bütün Rus yazarlarından daha iyi yansıtan bir yazın dili yaratmış olduğu inancıdır. Ayrıca, Rus folkloruyla Avrupa geleneğini de uyumlu bir biçimde birleştirmesi Rusça bilen yabancıların gözünde de ona özel bir önem kazandırmıştır. Bu uyum onun, yapıtlarında klasisiszmden romantizme, oradan da gerçekçiliğe uzanan bir anlatım zenginliğine ulaşmasını sağlamıştır. Hemen hemen tüm yazın türlerinde yapıtlar veren bu büyük sanatçı, bu kitabındaki şiirlerinde de anlaşılacağı gibi, lirik şiirlerinde olduğu kadar, anlatı şiirlerinde de aynı ustalığı göstermiştir. Okuyacağınız şiirlerin Rus şiirini ve Puşkin'in özelliklerini yakından bilen Ataol Behramoğlu tarafından çevrilmiş olması bu kitaba ayrı bir değer kazandırmaktadır.
   Stok Kodu
   :
   303002778
   Boyut
   :
   14x20
   Sayfa Sayısı
   :
   100 s.
   Basım Yeri
   :
   İstanbul
   Baskı
   :
   1
   Basım Tarihi
   :
   1996
   Çeviren
   :
   Ataol Behramğolu
   Kapak Türü
   :
   Karton
   Kağıt Türü
   :
   1. Hamur
   Dili
   :
   Türkçe
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat