Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
303103773
103773
İlhan İlhan
İlhan İlhan #smrgSAHAF
Onur Yayınları
0.00
İlhan'ı ve öldürülüşünü anlatarak, ölümü değil, öldürümü ve daha önemlisi özgürleşme savaşımının karşısına çıkan, azgınlaşan ve yoğunlaşan öldürümleri anlatmış olmanın duygusunu taşıyorum. İlhan'ın öldürülüşü, İlhan'ın kişiliğinde, insan olarak niteliklerinde, düşüncesinde ve bu düşüncesine bir ölçüde gerçeklik kazandırabildiği yayınlarla kendini bütünleştirenlere, kendilerini özdeşleştirenlere yönelmiş bir saldırı olduğu için, ölümü, tarihsel anlamda toplumsallaşıyor; yani ölümü, ölümsüzleşiyor. Biri, bizim uğradığımız, hepimizin uğradığı saldırının orunlayıcısı olarak canını verdiği zaman, onun saldırıya uğrayan canında, biz, hepimiz, saldırıya uğramış olduğumuz ve bizim için, biri, canıyla, canımızı, onurumuzu, özgürlüğümüzü koruduğu için.
 • Açıklama
  • İlhan'ı ve öldürülüşünü anlatarak, ölümü değil, öldürümü ve daha önemlisi özgürleşme savaşımının karşısına çıkan, azgınlaşan ve yoğunlaşan öldürümleri anlatmış olmanın duygusunu taşıyorum. İlhan'ın öldürülüşü, İlhan'ın kişiliğinde, insan olarak niteliklerinde, düşüncesinde ve bu düşüncesine bir ölçüde gerçeklik kazandırabildiği yayınlarla kendini bütünleştirenlere, kendilerini özdeşleştirenlere yönelmiş bir saldırı olduğu için, ölümü, tarihsel anlamda toplumsallaşıyor; yani ölümü, ölümsüzleşiyor. Biri, bizim uğradığımız, hepimizin uğradığı saldırının orunlayıcısı olarak canını verdiği zaman, onun saldırıya uğrayan canında, biz, hepimiz, saldırıya uğramış olduğumuz ve bizim için, biri, canıyla, canımızı, onurumuzu, özgürlüğümüzü koruduğu için.
   Stok Kodu
   :
   303103773
   Boyut
   :
   14x20
   Sayfa Sayısı
   :
   552 s.
   Basım Yeri
   :
   Ankara
   Basım Tarihi
   :
   1995
   Resimleyen
   :
   Karton Kapak
   Kapak Türü
   :
   Karton Kapak
   Kağıt Türü
   :
   3. Hamur
   Dili
   :
   Türkçe
   103773    İlhan İlhan     Onur Yayınları    Muzaffer İlhan Erdost    Politika / Siyaset                        Muzaffer İlhan Erdost Kitapları                975351008X        #smrgSAHAF   
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat