Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
İlhan Berk: Mağara Ressamı, Sapkın Nakkaş, Nâmahrem Kalem Enis Batur İlhan Berk: Mağara Ressamı, Sapkın Nakkaş, Nâmahrem Kalem Enis Batur

#smrgSAHAFİlhan Berk: Mağara Ressamı, Sapkın Nakkaş, Nâmahrem Kalem

Liste Fiyatı : 0,00
303150051
150051
İlhan Berk: Mağara Ressamı, Sapkın Nakkaş, Nâmahrem Kalem
İlhan Berk: Mağara Ressamı, Sapkın Nakkaş, Nâmahrem Kalem #smrgSAHAF
YKY Yapı Kredi
0.00
Dünyayı sözle didiklemekten bıkmayan İlhan Berk'in kalemi kimi zaman fırçaya dönüşüyor ve şair dünyanın katmanlarında renkli bir yolculuğu sürdürüyor. İlhan Berk / Mağara Ressamı, Sapkın Nakkaş, Nâmahrem Kalem'de uslanmaz şairi, Enis Batur anlatıyor. Şiirin resme, resmin şiire geçtiği serüvende heyecanlı bir sanat duygusu. Yerkürenin ve yersürenin dizelerinden havalanan kuşun lekelere ulaşan yolculuğuna tanık olmak için bir kaynak kitap. İlhan Berk / Mağara Ressamı, Sapkın Nakkaş, Nâmahrem Kalem'de İlhan Berk'in kitap sayfalarına, yırtılmış kâğıt parçalarına, değişik boyutlardaki kartonlara çizdiği, karaladığı, boyadığı desenler ilk kez bir arada. "Dokunduğu her şeyi şiire çeviren" Berk, desenlerinde de yepyeni bir yangın alanı kuruyor, Enis Batur'un deyişiyle bir isyan başlatıyor. Şiirlerinin yanı sıra sanat üzerine yazılarını da art arda gün ışığına çıkaran İlhan Berk için Enis Batur, bu kez de bir resim okumasına girişiyor, düzyazı şiirleriyle çizgilerin, desenlerin, kıvrımların ve köşelerin sisli bir haritasını çıkarıyor, İmge'den tekrar Harf'e çıkıyor. İlhan Berk'in de heyecan duyduğunu belirttiği bu proje şiir-resim, şair-ressam ilişkileri ve ilintileri üzerine yeniden düşünmeye çağırıyor bizi.
 • Açıklama
  • Dünyayı sözle didiklemekten bıkmayan İlhan Berk'in kalemi kimi zaman fırçaya dönüşüyor ve şair dünyanın katmanlarında renkli bir yolculuğu sürdürüyor. İlhan Berk / Mağara Ressamı, Sapkın Nakkaş, Nâmahrem Kalem'de uslanmaz şairi, Enis Batur anlatıyor. Şiirin resme, resmin şiire geçtiği serüvende heyecanlı bir sanat duygusu. Yerkürenin ve yersürenin dizelerinden havalanan kuşun lekelere ulaşan yolculuğuna tanık olmak için bir kaynak kitap. İlhan Berk / Mağara Ressamı, Sapkın Nakkaş, Nâmahrem Kalem'de İlhan Berk'in kitap sayfalarına, yırtılmış kâğıt parçalarına, değişik boyutlardaki kartonlara çizdiği, karaladığı, boyadığı desenler ilk kez bir arada. "Dokunduğu her şeyi şiire çeviren" Berk, desenlerinde de yepyeni bir yangın alanı kuruyor, Enis Batur'un deyişiyle bir isyan başlatıyor. Şiirlerinin yanı sıra sanat üzerine yazılarını da art arda gün ışığına çıkaran İlhan Berk için Enis Batur, bu kez de bir resim okumasına girişiyor, düzyazı şiirleriyle çizgilerin, desenlerin, kıvrımların ve köşelerin sisli bir haritasını çıkarıyor, İmge'den tekrar Harf'e çıkıyor. İlhan Berk'in de heyecan duyduğunu belirttiği bu proje şiir-resim, şair-ressam ilişkileri ve ilintileri üzerine yeniden düşünmeye çağırıyor bizi.
   Stok Kodu
   :
   303150051
   Boyut
   :
   16x24
   Sayfa Sayısı
   :
   154 s.
   Basım Yeri
   :
   İstanbul
   Baskı
   :
   1
   Basım Tarihi
   :
   1995
   Kapak Türü
   :
   Karton
   Kağıt Türü
   :
   Kuşe Kağıt
   Dili
   :
   Türkçe
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat