Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
%20
İktisadi Çözülmenin Ahlâk ve Zihniyet Dünyası Sabri F. Ülgener İktisadi Çözülmenin Ahlâk ve Zihniyet Dünyası Sabri F. Ülgener

#smrgKİTABEVİİktisadi Çözülmenin Ahlâk ve Zihniyet Dünyası

Liste Fiyatı : 32,00
İndirimli Fiyat : 25,60
Kazancınız : 6,40
%20
Temin süresi 4 gündür.
9789756463666
70347
İktisadi Çözülmenin Ahlâk ve Zihniyet Dünyası
İktisadi Çözülmenin Ahlâk ve Zihniyet Dünyası #smrgKİTABEVİ
Derin Yayınları
25.60
İktisadi Çözülmenin Ahlak ve Zihniyet Dünyası daha önce yayınlanmış olan "İktisadî İnhitat Dünyamızın Ahlâk ve Zihniyet Meseleleri" adlı kitabın gözden geçirilmiş ikinci baskısıdır. Birçok farklarla beraber çıkış noktası ikisinde de aynıdır: Dış kalıp ve göstergeler (ister kuruluş, ister üretim teknolojisi olarak) ne kadar önemli sayılırsa sayılsınlar, onları yürütecek veya uygulayacak canlı, aktif unsurla (insan faktörü ve zihniyeti ile) birleştirilmedikçe fazla bir mana ifade etmezler. Derinde olup bitenler o cihatle dış göstergelerdeki değişmelerden bir bakıma daha önemli sayılabilir. Kitap işte bu derindeki kaynaşmaların fikir ve sanat tarihi boyu akisleri ile genel bir tablosunu çizmeğe çalışıyor. Zihniyetin dini-manevi kökleri ve özellikle tasavvufla ilgisi ikinci bir kitapta gözden geçirilecektir.

Kitabın yazarı Prof. Sabri F. Ülgener (1911-1983)'in başlıca yayınları arasında "Tarihte Darlık Buhranları", "Zihniyet ve Din", "Milli Gelir, İstihdam ve İktisadî Büyüme" kitapları zikredilebilir. (Arka kapaktan)

 • Açıklama
  • İktisadi Çözülmenin Ahlak ve Zihniyet Dünyası daha önce yayınlanmış olan "İktisadî İnhitat Dünyamızın Ahlâk ve Zihniyet Meseleleri" adlı kitabın gözden geçirilmiş ikinci baskısıdır. Birçok farklarla beraber çıkış noktası ikisinde de aynıdır: Dış kalıp ve göstergeler (ister kuruluş, ister üretim teknolojisi olarak) ne kadar önemli sayılırsa sayılsınlar, onları yürütecek veya uygulayacak canlı, aktif unsurla (insan faktörü ve zihniyeti ile) birleştirilmedikçe fazla bir mana ifade etmezler. Derinde olup bitenler o cihatle dış göstergelerdeki değişmelerden bir bakıma daha önemli sayılabilir. Kitap işte bu derindeki kaynaşmaların fikir ve sanat tarihi boyu akisleri ile genel bir tablosunu çizmeğe çalışıyor. Zihniyetin dini-manevi kökleri ve özellikle tasavvufla ilgisi ikinci bir kitapta gözden geçirilecektir.

   Kitabın yazarı Prof. Sabri F. Ülgener (1911-1983)'in başlıca yayınları arasında "Tarihte Darlık Buhranları", "Zihniyet ve Din", "Milli Gelir, İstihdam ve İktisadî Büyüme" kitapları zikredilebilir. (Arka kapaktan)

   Stok Kodu
   :
   9789756463666
   Boyut
   :
   14x20
   Sayfa Sayısı
   :
   274 s.
   Basım Yeri
   :
   İstanbul
   Baskı
   :
   1
   Basım Tarihi
   :
   2006
   Çeviren
   :
   14x20
   Kapak Türü
   :
   Karton Kapak
   Kağıt Türü
   :
   3. Hamur
   Dili
   :
   Türkçe
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat