Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
%25
İktidarın Tarihi Cilt: 1: Başlangıcından 1760'a Kadar Toplumsal İktida İktidarın Tarihi Cilt: 1: Başlangıcından 1760'a Kadar Toplumsal İktida

#smrgKİTABEVİİktidarın Tarihi Cilt: 1: Başlangıcından 1760'a Kadar Toplumsal İktidarın Kaynakları

Liste Fiyatı : 60,00
İndirimli Fiyat : 37,50
Kazancınız : 22,50
%25
Temin süresi 6 gündür.
9786054657230
150676
İktidarın Tarihi Cilt: 1: Başlangıcından 1760'a Kadar Toplumsal İktidarın Kaynakları
İktidarın Tarihi Cilt: 1: Başlangıcından 1760'a Kadar Toplumsal İktidarın Kaynakları #smrgKİTABEVİ
Phoenix Yayınevi
37.50
Bu kitap, iktidarın insan toplumlarındaki doğasını ele alan dört ciltlik bir çalışmanın birinci kısmıdır. Michael Mann bu ciltte toplumsal iktidarı, dört temel "ekonomik, ideolojik, askeri ve siyasal" kaynak üzerindeki hâkimiyet bağlamında tanımlar. Bu kaynaklar arasındaki karşılıklı ilişkileri, Cilalı Taş Devri'nden Antik Yakın Doğu medeniyetlerine, Klasik Akdeniz Çağı'ndan Orta Çağ Avrupası'na, İngiltere'deki Sanayi Devrimi'nin hemen öncesine kadarki zaman dilimi boyunca, iktidarın tarihi çerçevesinde ve öyküleyici bir dille inceler. Geleneksel, monolitik bir "toplum" kavramını reddeden Mann'ın modeli bir dizi çakışan ve kesişen iktidar ağından oluşmaktadır. Mann bu modeli iktidarın lojistiğine "toplumsal ve coğrafi alanda bilginin, insan gücünün ve malların akışının nasıl denetlendiğine" odaklanarak işlevsel hale getirir ve böylece toplumbilim kuramındaki "büyük tartışmaların'' çoğuna açıklık getirir.
 • Açıklama
  • Bu kitap, iktidarın insan toplumlarındaki doğasını ele alan dört ciltlik bir çalışmanın birinci kısmıdır. Michael Mann bu ciltte toplumsal iktidarı, dört temel "ekonomik, ideolojik, askeri ve siyasal" kaynak üzerindeki hâkimiyet bağlamında tanımlar. Bu kaynaklar arasındaki karşılıklı ilişkileri, Cilalı Taş Devri'nden Antik Yakın Doğu medeniyetlerine, Klasik Akdeniz Çağı'ndan Orta Çağ Avrupası'na, İngiltere'deki Sanayi Devrimi'nin hemen öncesine kadarki zaman dilimi boyunca, iktidarın tarihi çerçevesinde ve öyküleyici bir dille inceler. Geleneksel, monolitik bir "toplum" kavramını reddeden Mann'ın modeli bir dizi çakışan ve kesişen iktidar ağından oluşmaktadır. Mann bu modeli iktidarın lojistiğine "toplumsal ve coğrafi alanda bilginin, insan gücünün ve malların akışının nasıl denetlendiğine" odaklanarak işlevsel hale getirir ve böylece toplumbilim kuramındaki "büyük tartışmaların'' çoğuna açıklık getirir.
   Stok Kodu
   :
   9786054657230
   Boyut
   :
   16x24
   Sayfa Sayısı
   :
   616 s.
   Basım Yeri
   :
   Ankara
   Baskı
   :
   1
   Basım Tarihi
   :
   2013
   Çeviren
   :
   Emre Kolay, Esin Saraçoğlu, Olcay Sevimli, Soner T
   Kapak Türü
   :
   Karton Kapak
   Kağıt Türü
   :
   3. Hamur
   Dili
   :
   Türkçe
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat