Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
303073289
73289
İğreti Surat
İğreti Surat #smrgSAHAF
Varlık Yayınları
0.00
Marcel Ayme'nin çağdaş Fransız edebiyatında özel bir yeri vardır. Konusuna olmıyacak şeylerin karıştığı hikâye ve romanlarını tamamiyle gerçekçi bir tarzda işler. Biraz da Voltaire'e benzetilebilir bu tarafiyle. O da bir çeşit felsefî hikâyeler yazar denebilir. Ama Voltaire gibi bunu insanlara ahlâk dersi vermek için değil, insanları daha iyi anlatabilmek için yapar. Bakarsınız bir adam bir gün ansızın yüzünün tanınmıyacak şekilde değiştiğini görür. Olur mu öyle şey? Olmaz elbette. Ama bunu olur sayınca bundan ne sonuçlar doğabileceğini merak edebilirsiniz. İşte bu romanında Ayme'nin yaptığı da budur. Zaten romanın adı da bu: "La Belle Image."

Yüziinü kaybedip yeniden bulan adamın romanı. Ataç ustanın kaleminde ayrı bir değer kazanan bu romanı seveceğinizi sanıyoruz. (Arka kapak)

 • Açıklama
  • Marcel Ayme'nin çağdaş Fransız edebiyatında özel bir yeri vardır. Konusuna olmıyacak şeylerin karıştığı hikâye ve romanlarını tamamiyle gerçekçi bir tarzda işler. Biraz da Voltaire'e benzetilebilir bu tarafiyle. O da bir çeşit felsefî hikâyeler yazar denebilir. Ama Voltaire gibi bunu insanlara ahlâk dersi vermek için değil, insanları daha iyi anlatabilmek için yapar. Bakarsınız bir adam bir gün ansızın yüzünün tanınmıyacak şekilde değiştiğini görür. Olur mu öyle şey? Olmaz elbette. Ama bunu olur sayınca bundan ne sonuçlar doğabileceğini merak edebilirsiniz. İşte bu romanında Ayme'nin yaptığı da budur. Zaten romanın adı da bu: "La Belle Image."

   Yüziinü kaybedip yeniden bulan adamın romanı. Ataç ustanın kaleminde ayrı bir değer kazanan bu romanı seveceğinizi sanıyoruz. (Arka kapak)

   Stok Kodu
   :
   303073289
   Boyut
   :
   12x16
   Sayfa Sayısı
   :
   182 s.
   Basım Yeri
   :
   İstanbul
   Baskı
   :
   1
   Basım Tarihi
   :
   1955
   Çeviren
   :
   Nurullah Ataç
   Kapak Türü
   :
   Karton Kapak
   Kağıt Türü
   :
   3. Hamur
   Dili
   :
   Türkçe
   73289    Marcel Ayme    İğreti Surat     Varlık Yayınları        #smrgÇEVİRİ    Roman    Fransız Edebiyatı                           
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat