Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
303108865
108865
İdeoloji ve Ütopya
İdeoloji ve Ütopya #smrgSAHAF
Deki Yayınevi
0.00
İlerici kişi bugününü geleceğin başlangıcı olarak görürken, muhafazakâr kişi bugününü geçmişin son safhası olarak görür. (1927) Her bilgi sosyolojisinin ve ideoloji araştırmasının en önemli sorunu tüm düşünce ve kavrayışın varlığa bağlı olmasıdır.(1927) İdeoloji ve Ütopya çalışması, ideoloji teorisi açısından öncü çalışmalardan birisidir. Hem konunun derlenip toparlanması hem de meselelere ışık tutulması bakımından bir temel kaynak sayılabilir. Epistemolojik ve epistemoloji dışı ideoloji değerlendirmesinin izini süren ve bu eğilimlerin yürüttüğü tartışmalar doğrultusunda ideoloji teorisini belirgin bir çerçeveye oturtan, ilk olarak Karl Mannheim olmuştur.
 • Açıklama
  • İlerici kişi bugününü geleceğin başlangıcı olarak görürken, muhafazakâr kişi bugününü geçmişin son safhası olarak görür. (1927) Her bilgi sosyolojisinin ve ideoloji araştırmasının en önemli sorunu tüm düşünce ve kavrayışın varlığa bağlı olmasıdır.(1927) İdeoloji ve Ütopya çalışması, ideoloji teorisi açısından öncü çalışmalardan birisidir. Hem konunun derlenip toparlanması hem de meselelere ışık tutulması bakımından bir temel kaynak sayılabilir. Epistemolojik ve epistemoloji dışı ideoloji değerlendirmesinin izini süren ve bu eğilimlerin yürüttüğü tartışmalar doğrultusunda ideoloji teorisini belirgin bir çerçeveye oturtan, ilk olarak Karl Mannheim olmuştur.
   Stok Kodu
   :
   303108865
   Boyut
   :
   14x21
   Sayfa Sayısı
   :
   288 s.
   Basım Yeri
   :
   Ankara
   Baskı
   :
   1
   Basım Tarihi
   :
   2009
   Çeviren
   :
   Mehmet Okyayuz
   Kapak Türü
   :
   Karton
   Kağıt Türü
   :
   Türkçe
   Dili
   :
   Türkçe
   108865    Karl Mannheim    İdeoloji ve Ütopya     Deki Yayınevi        303108865    Felsefe    Bilgi felsefesi    Epistemoloji    Kuram                       
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat