Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
İbn Meymun Felsefesinde Tanrı Atilla Arıkan İbn Meymun Felsefesinde Tanrı Atilla Arıkan

#smrgKİTABEVİİbn Meymun Felsefesinde Tanrı

Liste Fiyatı : 0,00
9789756267837
86447
İbn Meymun Felsefesinde Tanrı
İbn Meymun Felsefesinde Tanrı #smrgKİTABEVİ
Değişim Yayınları
0.00
Yahudi ilim geleneğinde “İki Musa arasında Musa B. Meymun'dan dana büyüğü gelmemiştir” deyişiyle anılan filozofumuz, hiç şüphesiz Orta Çağ Yahudi Felsefesi'nin en önemli isimlerinden birisidir. İbn Meyun'n en dikkat çekici özelliklerinden birisi, Kitabı Mukaddes üzerin yaptığı tesfirerin yanısıra, İslam kelamındaki tartışmaları aktif bir şekilde Yahudi kelamına taşımasıdır. Bu çalışma İbn Meymun'un Tanrı tasavvurunu Yahudi ve İslam Felsefe gelenekleri ışığında anlamayı hedeflemektedir.
 • Açıklama
  • Yahudi ilim geleneğinde “İki Musa arasında Musa B. Meymun'dan dana büyüğü gelmemiştir” deyişiyle anılan filozofumuz, hiç şüphesiz Orta Çağ Yahudi Felsefesi'nin en önemli isimlerinden birisidir. İbn Meyun'n en dikkat çekici özelliklerinden birisi, Kitabı Mukaddes üzerin yaptığı tesfirerin yanısıra, İslam kelamındaki tartışmaları aktif bir şekilde Yahudi kelamına taşımasıdır. Bu çalışma İbn Meymun'un Tanrı tasavvurunu Yahudi ve İslam Felsefe gelenekleri ışığında anlamayı hedeflemektedir.
   Stok Kodu
   :
   9789756267837
   Boyut
   :
   14x20
   Sayfa Sayısı
   :
   283 s.
   Basım Yeri
   :
   İstanbul
   Baskı
   :
   1
   Basım Tarihi
   :
   2007
   Çeviren
   :
   14x20
   Kapak Türü
   :
   Karton Kapak
   Kağıt Türü
   :
   3. Hamur
   Dili
   :
   Türkçe
   86447    Atilla Arıkan    İbn Meymun Felsefesinde Tanrı     Değişim Yayınları        #smrgTELİF    Felsefe    Din Felsefesi    Dinler Tarihi                           
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat