Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
%30
Hurufilik ve Bektaşilik: Ne İdiler ve Nasıl Kaynaştılar Sadık Vicdani Hurufilik ve Bektaşilik: Ne İdiler ve Nasıl Kaynaştılar Sadık Vicdani

#smrgKİTABEVİHurufilik ve Bektaşilik: Ne İdiler ve Nasıl Kaynaştılar -

Liste Fiyatı : 37,00
İndirimli Fiyat : 20,30
Kazancınız : 16,70
%30
Temin süresi 4 iş günüdür.
9786053261476
191645
Hurufilik ve Bektaşilik: Ne İdiler ve Nasıl Kaynaştılar -
Hurufilik ve Bektaşilik: Ne İdiler ve Nasıl Kaynaştılar - #smrgKİTABEVİ
İz Yayıncılık
20.30
Sadık Vicdani'nin tasavvufla ve tarikatlarla ilgili risaleleri meşhurdur. Bektaşilik'e dair bir eseri de olduğu öteden beri bilinir ama iki kişiden başka kimse okumamış ve görmemiştir. Bu çalışmayla Sadık Vicdani'nin bu çok merak edilen eseri gün yüzüne çıkmış oluyor. Sadık Vicdanî'nin bu eserinin önemi bir devrin bakış açısıyla Bektaşiliği değerlendirmiş olmasıdır. Bu eserle özellikle Yeniçerilik müessesinin kaldırıldığı tarihten itibaren başlayan tartışmaları yakından takip eden Sâdık Vicdânî, Bektaşiliği savunan ve eleştiren kitapları tetkik etmekle kalmamış, tanıdığı bildiği Bektaşi babaları ve şahit olduğu olaylar ile özellikle 19. asrın ikinci yarısı ile başlayıp Cumhuriyet'in kurulduğu yıllara kadar devam eden tartışmaları bizlere aktararak son dönem Bektaşiliğine ışık tutmuş, devri daha iyi anlamamıza yardımcı olmuştur.
 • Açıklama
  • Sadık Vicdani'nin tasavvufla ve tarikatlarla ilgili risaleleri meşhurdur. Bektaşilik'e dair bir eseri de olduğu öteden beri bilinir ama iki kişiden başka kimse okumamış ve görmemiştir. Bu çalışmayla Sadık Vicdani'nin bu çok merak edilen eseri gün yüzüne çıkmış oluyor. Sadık Vicdanî'nin bu eserinin önemi bir devrin bakış açısıyla Bektaşiliği değerlendirmiş olmasıdır. Bu eserle özellikle Yeniçerilik müessesinin kaldırıldığı tarihten itibaren başlayan tartışmaları yakından takip eden Sâdık Vicdânî, Bektaşiliği savunan ve eleştiren kitapları tetkik etmekle kalmamış, tanıdığı bildiği Bektaşi babaları ve şahit olduğu olaylar ile özellikle 19. asrın ikinci yarısı ile başlayıp Cumhuriyet'in kurulduğu yıllara kadar devam eden tartışmaları bizlere aktararak son dönem Bektaşiliğine ışık tutmuş, devri daha iyi anlamamıza yardımcı olmuştur.
   Stok Kodu
   :
   9786053261476
   Boyut
   :
   14x21
   Sayfa Sayısı
   :
   286 s.
   Basım Yeri
   :
   İstanbul
   Baskı
   :
   1
   Basım Tarihi
   :
   2016
   Kapak Türü
   :
   Karton Kapak
   Kağıt Türü
   :
   Enso
   Dili
   :
   Türkçe
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat