Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
Hürriyet'in İlanı ve II. Abdülhamit Nizamettin Nazif Tepedelenlioğlu

#smrgSAHAFHürriyet'in İlanı ve II. Abdülhamit

Liste Fiyatı : 0,00
303037276
37276
Hürriyet'in İlanı ve II. Abdülhamit
Hürriyet'in İlanı ve II. Abdülhamit #smrgSAHAF
Ufuk Yayınları
0.00
Haydi bu kitabı büyük filozofumuz rahmetli Rıza Tevfik'in, yani Abdülhamit'in devrilişine 1908'de en çok gayret saf etmiş ve sevinmiş olanlardan birinin birkaç yıl önce, ölümünden az önce, yazmış olduğu bir şiiirin bir parçasıyla bitirelim. Tarihler adını andığı zaman Sana hak verecek ey koca Sultan Bizdik -utanmadan- iftira atan Asrın en siyasi Padişahına.. İşte bu kadar.. ... Bakisi düruğ-u bini hayettir efendilerim... İşte bugün Ortadoğu'ya yine Abdülhamid'in laneti, çökmüş gibidir. (Arka Kapaktan)
 • Açıklama
  • Haydi bu kitabı büyük filozofumuz rahmetli Rıza Tevfik'in, yani Abdülhamit'in devrilişine 1908'de en çok gayret saf etmiş ve sevinmiş olanlardan birinin birkaç yıl önce, ölümünden az önce, yazmış olduğu bir şiiirin bir parçasıyla bitirelim. Tarihler adını andığı zaman Sana hak verecek ey koca Sultan Bizdik -utanmadan- iftira atan Asrın en siyasi Padişahına.. İşte bu kadar.. ... Bakisi düruğ-u bini hayettir efendilerim... İşte bugün Ortadoğu'ya yine Abdülhamid'in laneti, çökmüş gibidir. (Arka Kapaktan)
   Stok Kodu
   :
   303037276
   Boyut
   :
   14x20
   Sayfa Sayısı
   :
   70 s.
   Basım Yeri
   :
   İstanbul
   Baskı
   :
   1
   Basım Tarihi
   :
   1999
   Resimleyen
   :
   Karton Kapak
   Kapak Türü
   :
   Karton Kapak
   Kağıt Türü
   :
   1. Hamur
   Dili
   :
   Türkçe
   37276    Hürriyet'in İlanı ve II. Abdülhamit     Ufuk Yayınları    Nizamettin Nazif Tepedelenlioğlu    Tarih                                                #smrgSAHAF   
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat