Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
%25
Hukuka Bağlılık Açısından Eski Türkler'de, İslâm'da ve Osmanlı'da Devl Hukuka Bağlılık Açısından Eski Türkler'de, İslâm'da ve Osmanlı'da Devl

#smrgKİTABEVİHukuka Bağlılık Açısından Eski Türkler'de, İslâm'da ve Osmanlı'da Devlet

Liste Fiyatı : 32,41
İndirimli Fiyat : 24,31
Kazancınız : 8,10
%25
Temin süresi 4 gündür.
Hukuka Bağlılık Açısından Eski Türkler'de, İslâm'da ve Osmanlı'da Devlet
Hukuka Bağlılık Açısından Eski Türkler'de, İslâm'da ve Osmanlı'da Devlet #smrgKİTABEVİ
Ötüken Neşriyat
24.31
İnsanoğlunun en büyük çaplı teşkilatlanması olan devlet, farklı kültürlerde farklı biçimlerde algılanmıştır. Aynı kültürün farklı tarih dönemlerinde de, doğal olarak bu farklılıklar görülmektedir. Bugün dünyamızda, devlet hakkında, eskisinden biraz daha değişik, fakat ortak noktaları artan bir anlayışın bütün kültürlerde yer etmeye başladığı söylenebilir. Ancak, millî kültürlerin inanç ve tarihî birikimlerinin oluşturduğu bakış açılarının kolayca değişeceğini sanmak da yanıltıcı olur. Devlet kitabı devlet çevresinde, asıl kalıcı olması gereken hususlara işaret eder; sıklıkla kullanılan ama yerli yerinde kullanılmayan teokrasi, şeriat devleti gibi kavramlara aydınlık getirir.
 • Açıklama
  • İnsanoğlunun en büyük çaplı teşkilatlanması olan devlet, farklı kültürlerde farklı biçimlerde algılanmıştır. Aynı kültürün farklı tarih dönemlerinde de, doğal olarak bu farklılıklar görülmektedir. Bugün dünyamızda, devlet hakkında, eskisinden biraz daha değişik, fakat ortak noktaları artan bir anlayışın bütün kültürlerde yer etmeye başladığı söylenebilir. Ancak, millî kültürlerin inanç ve tarihî birikimlerinin oluşturduğu bakış açılarının kolayca değişeceğini sanmak da yanıltıcı olur. Devlet kitabı devlet çevresinde, asıl kalıcı olması gereken hususlara işaret eder; sıklıkla kullanılan ama yerli yerinde kullanılmayan teokrasi, şeriat devleti gibi kavramlara aydınlık getirir.
   Stok Kodu
   :
   9789754372205
   Boyut
   :
   12x20
   Sayfa Sayısı
   :
   398 s.
   Basım Yeri
   :
   İstanbul
   Basım Tarihi
   :
   2013
   Kapak Türü
   :
   Karton
   Kağıt Türü
   :
   3. Hamur
   Dili
   :
   Türkçe
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat