Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
%35
Hukuk Felsefesi İbrahim Erol Kozak

#smrgSAHAFHukuk Felsefesi

Liste Fiyatı : 0,00
İndirimli Fiyat : 0,00
Kazancınız : 0,00
303166826
166826
Hukuk Felsefesi
Hukuk Felsefesi #smrgSAHAF
Palet Yayınları
0.00
İnsanların, etraflarında olup biten olayların mahiyeti üzerine düşünmeleri, bunlların hakkında soru sormaları ve getirdikelri açıklamalır, içinde bulundukları kültür ve medeniyet düzeyleri ile yakından ilgilidir ve farklılıklar gösterir. Düşünme ve araştırma süreci, önce merak etme ve soru sormakla başlar: Hukuk nedir? Hak nedir? Kim haklıdır? Hukukun kaynağı ve başlangıcı nedir? İlk yasaları kim koymuştur? Konunlar kim yapar, yapmalı mıdır, yapması meşru olur mu? Bu yetki kimdedir. kim yaparsa meşru olur? Konun yapmanın bir sınırı var mıdır, varsa bu sınırlar nerede başlar, nereye kadar uzanır? Kanun ve özgürlükler arasında nasıl bir ilişki vardır, bunlar arasındaki münasebet karşıtlık mı yoksa desteklik ilişkisi midir? Yasama organının bu kadar önemli bir yetkiyi kötüye kullanması durumunda toplum kendisini nasıl koruyabilir? Kanunlara niçin uymamız gerekir? Adalet kavramı nedir? Hukukun ahlak ve değeler dünyası ile ilişkisi nasıldır? Yasaların iyiliğinden/kötülüğünden, doğruluğundan-yanlışlığından bahsedilir mi? Bu konuda kıstas nedir? "Bu yasa hukuka aykırıdır!" derken neyi kastediyoruz? Yasayı görüyoruz, okuyor işitiyoruz; peki onun kendisine aykırı olduğnu iddia ettiğimiz "hukuk"u nereden/nasıl biliyoruz?
 • Açıklama
  • İnsanların, etraflarında olup biten olayların mahiyeti üzerine düşünmeleri, bunlların hakkında soru sormaları ve getirdikelri açıklamalır, içinde bulundukları kültür ve medeniyet düzeyleri ile yakından ilgilidir ve farklılıklar gösterir. Düşünme ve araştırma süreci, önce merak etme ve soru sormakla başlar: Hukuk nedir? Hak nedir? Kim haklıdır? Hukukun kaynağı ve başlangıcı nedir? İlk yasaları kim koymuştur? Konunlar kim yapar, yapmalı mıdır, yapması meşru olur mu? Bu yetki kimdedir. kim yaparsa meşru olur? Konun yapmanın bir sınırı var mıdır, varsa bu sınırlar nerede başlar, nereye kadar uzanır? Kanun ve özgürlükler arasında nasıl bir ilişki vardır, bunlar arasındaki münasebet karşıtlık mı yoksa desteklik ilişkisi midir? Yasama organının bu kadar önemli bir yetkiyi kötüye kullanması durumunda toplum kendisini nasıl koruyabilir? Kanunlara niçin uymamız gerekir? Adalet kavramı nedir? Hukukun ahlak ve değeler dünyası ile ilişkisi nasıldır? Yasaların iyiliğinden/kötülüğünden, doğruluğundan-yanlışlığından bahsedilir mi? Bu konuda kıstas nedir? "Bu yasa hukuka aykırıdır!" derken neyi kastediyoruz? Yasayı görüyoruz, okuyor işitiyoruz; peki onun kendisine aykırı olduğnu iddia ettiğimiz "hukuk"u nereden/nasıl biliyoruz?
   Stok Kodu
   :
   303166826
   Boyut
   :
   14x20
   Sayfa Sayısı
   :
   126 s.
   Basım Yeri
   :
   Konya
   Baskı
   :
   1
   Basım Tarihi
   :
   2010
   Resimleyen
   :
   Karton Kapak
   Kapak Türü
   :
   Karton Kapak
   Kağıt Türü
   :
   3. Hamur
   Dili
   :
   Türkçe
   166826    Hukuk Felsefesi     Palet Yayınları    İbrahim Erol Kozak    Hukuk                            9786055262532            9786055262532        #smrgSAHAF   
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat