Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
Hıçkırık CEP BOY Kerime Nadir

#smrgSAHAFHıçkırık CEP BOY

Liste Fiyatı : 0,00
303169159
169159
Hıçkırık CEP BOY
Hıçkırık CEP BOY #smrgSAHAF
Doğan Kitap
0.00
Artık geri dönemezdim. Göğsünü dolduran nemli saçlarını koklamak isteğiyle başımı ona yaklaştırdım. Koluyla beni itti. Birden kızdım: Nalan, dedim, senden sadece bir fedakârlık istiyorum... Görüyorsun ki, yanıyorum... Kenan... Delisin... Normal değilsin... Seni mazur görüyorum... Fakat daha fazla ileri gitme!.. Merhametin bu noktada kalıyor demek? Sonra bu haksızlığını anlayacaksın ve pişman olacaksın!.. Sus Kenan!- Susmayacağım... Tek bir kere benim olacak mısın?Yalnızca para değerlerinin saltanat kurduğu, hüküm sürdüğü, saat başı borsa-döviz haberlerinin peşinde koşulduğu, gönül inceliklerinin gitgit karardığı, sönüp gittiği, şimdiki aşksız, duygusuz dünyamızda, leylaklar kuşanmış Hıçkırık her şeye karşın hâlâ bir sığınak olabilir gibime geldi.Hangimiz, bizi bizden, hayalsiz ve leylaksız hayatlarımızdan çekip alacak bir romansa ihtiyaç duymayız ki?! Selim İleriYAZAR HAKKINDAEserleri yüz binlerce okura ulaşmış olan ünlü romancı Kerime Nadir, 1917 yılında İstanbulda doğdu. Yazı hayatına öyküler yazarak başladı. Hıçkırık romanıyla memleket çapında tanındı. Kaleme aldığı aşk ve karasevda romanları, tefrika edildikleri yıllarda gazetelerin tirajını artırdı. Hemen her eseri, bazen birkaç kez filme de alınan, insanlara roman okuma sevgisini aşılayan Kerime Nadir, 20 mart 1984te İstanbulda öldü.
 • Açıklama
  • Artık geri dönemezdim. Göğsünü dolduran nemli saçlarını koklamak isteğiyle başımı ona yaklaştırdım. Koluyla beni itti. Birden kızdım: Nalan, dedim, senden sadece bir fedakârlık istiyorum... Görüyorsun ki, yanıyorum... Kenan... Delisin... Normal değilsin... Seni mazur görüyorum... Fakat daha fazla ileri gitme!.. Merhametin bu noktada kalıyor demek? Sonra bu haksızlığını anlayacaksın ve pişman olacaksın!.. Sus Kenan!- Susmayacağım... Tek bir kere benim olacak mısın?Yalnızca para değerlerinin saltanat kurduğu, hüküm sürdüğü, saat başı borsa-döviz haberlerinin peşinde koşulduğu, gönül inceliklerinin gitgit karardığı, sönüp gittiği, şimdiki aşksız, duygusuz dünyamızda, leylaklar kuşanmış Hıçkırık her şeye karşın hâlâ bir sığınak olabilir gibime geldi.Hangimiz, bizi bizden, hayalsiz ve leylaksız hayatlarımızdan çekip alacak bir romansa ihtiyaç duymayız ki?! Selim İleriYAZAR HAKKINDAEserleri yüz binlerce okura ulaşmış olan ünlü romancı Kerime Nadir, 1917 yılında İstanbulda doğdu. Yazı hayatına öyküler yazarak başladı. Hıçkırık romanıyla memleket çapında tanındı. Kaleme aldığı aşk ve karasevda romanları, tefrika edildikleri yıllarda gazetelerin tirajını artırdı. Hemen her eseri, bazen birkaç kez filme de alınan, insanlara roman okuma sevgisini aşılayan Kerime Nadir, 20 mart 1984te İstanbulda öldü.
   Stok Kodu
   :
   303169159
   Boyut
   :
   11x17
   Sayfa Sayısı
   :
   210 s.
   Basım Yeri
   :
   İstanbul
   Baskı
   :
   1
   Basım Tarihi
   :
   2010
   Kapak Türü
   :
   Karton Kapak
   Kağıt Türü
   :
   3. Hamur
   Dili
   :
   Türkçe
   169159    Kerime Nadir    Hıçkırık CEP BOY     Doğan Kitap        #smrgKADIN    Roman    Yeni Türk Edebiyatı    Cumhuriyet Dönemi                       
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat