Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
Heyet - i Nasiha: Anadolu ve Rumeli Nasihat Heyetleri Mevlüt Çelebi Heyet - i Nasiha: Anadolu ve Rumeli Nasihat Heyetleri Mevlüt Çelebi

#smrgSAHAFHeyet-i Nasiha: Anadolu ve Rumeli Nasihat Heyetleri

Liste Fiyatı : 0,00
303001291
1291
Heyet-i Nasiha: Anadolu ve Rumeli Nasihat Heyetleri
Heyet-i Nasiha: Anadolu ve Rumeli Nasihat Heyetleri #smrgSAHAF
Akademi Kitabevi
0.00
Anadolu Nasihat Heyeti hakkında daha önce yayınladığımız bir makalenin yeni kaynaklarla desteklenmesiyle meydana gelmiştir. Konu hakkında Başbakanlık Osmanlı Arşivi'nde bulunan bir dosyayı inceledik. Adı geçen arşivde bulunan dosyadaki belgelerin bir kısmına basını tararken de rastlamıştık. Fakat bazı belgeler ilk kez kullanılmıştır. Çalışmamız büyük oranda gazete haberlerinin değerlendirilmesinden meydana gelmiştir. Arşiv belgelerini ve gazete haberlerini genellikle aynen verdik. Bir takım kelimelerin anlaşılmasının zor olacağını düşünerek kitabın sonuna bir sözlük koymayı uygun bulduk.
 • Açıklama
  • Anadolu Nasihat Heyeti hakkında daha önce yayınladığımız bir makalenin yeni kaynaklarla desteklenmesiyle meydana gelmiştir. Konu hakkında Başbakanlık Osmanlı Arşivi'nde bulunan bir dosyayı inceledik. Adı geçen arşivde bulunan dosyadaki belgelerin bir kısmına basını tararken de rastlamıştık. Fakat bazı belgeler ilk kez kullanılmıştır. Çalışmamız büyük oranda gazete haberlerinin değerlendirilmesinden meydana gelmiştir. Arşiv belgelerini ve gazete haberlerini genellikle aynen verdik. Bir takım kelimelerin anlaşılmasının zor olacağını düşünerek kitabın sonuna bir sözlük koymayı uygun bulduk.
   Stok Kodu
   :
   303001291
   Boyut
   :
   16x24
   Sayfa Sayısı
   :
   94 s. + 3
   Basım Yeri
   :
   İzmir
   Baskı
   :
   1
   Basım Tarihi
   :
   1992
   Kapak Türü
   :
   Karton Kapak
   Kağıt Türü
   :
   1. Hamur
   Dili
   :
   Türkçe
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat