Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
Hayy - Hayy'dan Gelir. Hu'ya Gideriz Muhyiddin İbn Arabi Hayy - Hayy'dan Gelir. Hu'ya Gideriz Muhyiddin İbn Arabi

#smrgKİTABEVİHayy - Hayy'dan Gelir. Hu'ya Gideriz

Liste Fiyatı : 0,00
9786053244066
191913
Hayy - Hayy'dan Gelir. Hu'ya Gideriz
Hayy - Hayy'dan Gelir. Hu'ya Gideriz #smrgKİTABEVİ
Gece Kitaplığı
0.00
Yüce yaratıcının daima diri olmak, âlim ve kadir olmak gibi kemal sıfatlarına sahip olması bize göre zata eklemlenen hükümler ve sahih olumsuzlamalardır. Zat bunlarla vasfedilir; ama bunların, zata zait olarak kabul edilen objelerle bir ilgisi yoktur. Çünkü Allah'ın zatı kâmildir. Dolayısıyla zait bir şeyle kemal bulması imkânsızdır. Çünkü bunun anlamı zait nitelik olmadığı zaman zatın eksik olmasıdır. Eksiklik ise imkânsızdır. Dolayısıyla zait bir nitelikle kemal bulması da imkânsızdır.
 • Açıklama
  • Yüce yaratıcının daima diri olmak, âlim ve kadir olmak gibi kemal sıfatlarına sahip olması bize göre zata eklemlenen hükümler ve sahih olumsuzlamalardır. Zat bunlarla vasfedilir; ama bunların, zata zait olarak kabul edilen objelerle bir ilgisi yoktur. Çünkü Allah'ın zatı kâmildir. Dolayısıyla zait bir şeyle kemal bulması imkânsızdır. Çünkü bunun anlamı zait nitelik olmadığı zaman zatın eksik olmasıdır. Eksiklik ise imkânsızdır. Dolayısıyla zait bir nitelikle kemal bulması da imkânsızdır.
   Stok Kodu
   :
   9786053244066
   Boyut
   :
   14x21
   Sayfa Sayısı
   :
   332 s.
   Basım Yeri
   :
   Ankara
   Baskı
   :
   1
   Basım Tarihi
   :
   2016
   Kapak Türü
   :
   Karton Kapak
   Kağıt Türü
   :
   3. Hamur
   Dili
   :
   Türkçe
   191913    Muhyiddin İbn Arabi    Hayy - Hayy'dan Gelir. Hu'ya Gideriz     Gece Kitaplığı        #smrgTELİF    Din    İslamiyet    Tasavvuf                       
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat