Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
%15
Harun Güngör Armağanı Mustafa Argunşah Harun Güngör Armağanı Mustafa Argunşah

#smrgKİTABEVİHarun Güngör Armağanı

Liste Fiyatı : 42,00
İndirimli Fiyat : 35,70
Kazancınız : 6,30
%15
Temin süresi 4 gündür.
Harun Güngör Armağanı
Harun Güngör Armağanı #smrgKİTABEVİ
Kesit Yayınları
35.70
Prof. Dr. Harun Güngör Türk din tarihi alanında bir ekol yaratmış olan Prof. Dr. Hikmet Tanyu'nun danışmanlığında Gagauzların dini hayatı ile ilgili hazırladığı doktora teziyle akademik hayata atılmış, otuz yıla yakın genelde dinler tarihi özelde eski ve çağdaş Türklerin dini inanışları üzerinde çalışmış bir bilim adamıdır. Çok okuyan verimli bir araştırmacı olması yanında iyi gözlem yapması da inanç sistemlerini doğru yorumlamasını sağlamıştır. Prof.Dr. Harun Güngör, çalışkanlığı, dürüstlüğü doğru sözlülüğü ve düşündükleriyle okuduklarını çevresiyle paylaşmasıyla dikkati çekmiş; Türk dünyasıyla yakından ilgilenmiş, her fırsatta bu coğrafyaya hizmet etmeyi İlke edinmiş, bu alanda çalışacak genç bilim adamlarına elinden gelen her türlü yardımı yapmıştır. Anadolu'nun küçük bir Türkmen köyünden çıkıp uluslararası üne sahip bir bilim adamı olma başarısı gösteren Güngör sözü dinlenir, aşı yenir, sorulduğunda cevap alınır bir insandır. Bu kitap, her biri Prof. Dr. Harun Güngör'e ithaf edilmiş; dinler tarihi, tarih, halk bilimi, dil ve edebiyat alanlarında yazılmış tamamı özgün ve bilimsel yazılardan oluşmuş güzel bir demettir. (Arka Kapak)
 • Açıklama
  • Prof. Dr. Harun Güngör Türk din tarihi alanında bir ekol yaratmış olan Prof. Dr. Hikmet Tanyu'nun danışmanlığında Gagauzların dini hayatı ile ilgili hazırladığı doktora teziyle akademik hayata atılmış, otuz yıla yakın genelde dinler tarihi özelde eski ve çağdaş Türklerin dini inanışları üzerinde çalışmış bir bilim adamıdır. Çok okuyan verimli bir araştırmacı olması yanında iyi gözlem yapması da inanç sistemlerini doğru yorumlamasını sağlamıştır. Prof.Dr. Harun Güngör, çalışkanlığı, dürüstlüğü doğru sözlülüğü ve düşündükleriyle okuduklarını çevresiyle paylaşmasıyla dikkati çekmiş; Türk dünyasıyla yakından ilgilenmiş, her fırsatta bu coğrafyaya hizmet etmeyi İlke edinmiş, bu alanda çalışacak genç bilim adamlarına elinden gelen her türlü yardımı yapmıştır. Anadolu'nun küçük bir Türkmen köyünden çıkıp uluslararası üne sahip bir bilim adamı olma başarısı gösteren Güngör sözü dinlenir, aşı yenir, sorulduğunda cevap alınır bir insandır. Bu kitap, her biri Prof. Dr. Harun Güngör'e ithaf edilmiş; dinler tarihi, tarih, halk bilimi, dil ve edebiyat alanlarında yazılmış tamamı özgün ve bilimsel yazılardan oluşmuş güzel bir demettir. (Arka Kapak)
   Stok Kodu
   :
   9786054117475
   Boyut
   :
   16x24
   Sayfa Sayısı
   :
   140 s.
   Basım Yeri
   :
   İstanbul
   Baskı
   :
   1
   Basım Tarihi
   :
   2010
   Kapak Türü
   :
   Karton
   Kağıt Türü
   :
   3. Hamur
   Dili
   :
   Türkçe
   138981    Mustafa Argunşah    Mustafa Ünal    Harun Güngör Armağanı     Kesit Yayınları        9786054117475    Armağan    Araştırma     Din    Tarih    Gagauzlar                           
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat