Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
303131870
131870
Harflerin İlmi
Harflerin İlmi #smrgSAHAF
Asa Kitabevi
0.00
"Eğer biz bu harflerin sırları ve onların hakikatlerinin iktiza ettiği şeyler hakkında açıkça söz etseydik, o zaman sağ el yorulurdu; kalem körelirdi ve mürekkep kurur tükenirdi; kağıtlar, kırtasiyeler ve levhalar işlenmiş ince deri bile olsalardı, o sırlan gene de ihtiva edemezlerdi, taşıyamazlardı. Hiç kuşkusuz bunlar Allah Tealâ'nın söylemiş olduğu kelimelerden ve sözlerdendir. Bu kelimeler üzerinde dikkatini yoğunlaştıran ve bunların anlamlarını keşfeden kimse için burada bir sır ve harika bir işaret vardır. Eğer kul hazırlanırsa, uygun ortamı kendine hazırlarsa, kalbinin aynasını pırıl pırıl temizlerse ve cilalarsa, işte ancak o zaman devamlı olarak ilâhi bağışa kavuşur. O zaman çok uzun bir zamanda kaydedilmesi mümkün olmayan şeyleri bir anda kabul eder. İşte bu nedenle, Hz. Peygamber aleyhisselâm, O'ndan ilmini artırmasını istemiştir. Ve hiçbir kimsenin erişemediği, ulaşamadığı ilimlere ve sırlara erişmiştir." (Arka kapaktan)
 • Açıklama
  • "Eğer biz bu harflerin sırları ve onların hakikatlerinin iktiza ettiği şeyler hakkında açıkça söz etseydik, o zaman sağ el yorulurdu; kalem körelirdi ve mürekkep kurur tükenirdi; kağıtlar, kırtasiyeler ve levhalar işlenmiş ince deri bile olsalardı, o sırlan gene de ihtiva edemezlerdi, taşıyamazlardı. Hiç kuşkusuz bunlar Allah Tealâ'nın söylemiş olduğu kelimelerden ve sözlerdendir. Bu kelimeler üzerinde dikkatini yoğunlaştıran ve bunların anlamlarını keşfeden kimse için burada bir sır ve harika bir işaret vardır. Eğer kul hazırlanırsa, uygun ortamı kendine hazırlarsa, kalbinin aynasını pırıl pırıl temizlerse ve cilalarsa, işte ancak o zaman devamlı olarak ilâhi bağışa kavuşur. O zaman çok uzun bir zamanda kaydedilmesi mümkün olmayan şeyleri bir anda kabul eder. İşte bu nedenle, Hz. Peygamber aleyhisselâm, O'ndan ilmini artırmasını istemiştir. Ve hiçbir kimsenin erişemediği, ulaşamadığı ilimlere ve sırlara erişmiştir." (Arka kapaktan)
   Stok Kodu
   :
   303131870
   Boyut
   :
   14x20
   Sayfa Sayısı
   :
   240 s.
   Basım Yeri
   :
   Bursa
   Baskı
   :
   1
   Basım Tarihi
   :
   2000
   Çeviren
   :
   Mahmut Kanık
   Resimleyen
   :
   Karton Kapak
   Kapak Türü
   :
   Karton Kapak
   Kağıt Türü
   :
   3. Hamur
   Dili
   :
   Türkçe
   131870    Harflerin İlmi     Asa Kitabevi    Muhyiddin İbn Arabi    Felsefe    İslâm Felsefesi                        9789758149131        Mahmut Kanık    975814913X        #smrgSAHAF   
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat