Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
Harem: Gravürlerle Osmanlı Sarayı Nurer Uğurlu

#smrgSAHAFHarem: Gravürlerle Osmanlı Sarayı

Liste Fiyatı : 0,00
303146266
146266
Harem: Gravürlerle Osmanlı Sarayı
Harem: Gravürlerle Osmanlı Sarayı #smrgSAHAF
Örgün Yayınevi
0.00
Padişahların, Türk kızlarıyla evlenmeleri II. Bayezıt döneminin ortasından başlayarak kalkmış, cariyelerle evlenmesi, ilişki kurması gelenek olmuştur. Üç padişah (II. Osman, İbrahim ve Abdülmecit) nikâhla Türk kızları almışlarsa da bu gelenek, hanedanın kaldırılmasına kadar sürmüştür. Nasıl devşirilen erkek çocukları, orduda ve yönetim aşamalarında yükselmek olanaklarını elde etmişlerse, hareme alınan cariyeler de güzellik ve zekâlarına göre Usta, Kalfa, İkbâl, Kadın Efendi ve Valide Sultan olmuşlardır. Osmanlı hareminin ve hanedanının temelini XV. yy'dan sonra cariyeler oluşturmuştur. (Arka Kapak)
 • Açıklama
  • Padişahların, Türk kızlarıyla evlenmeleri II. Bayezıt döneminin ortasından başlayarak kalkmış, cariyelerle evlenmesi, ilişki kurması gelenek olmuştur. Üç padişah (II. Osman, İbrahim ve Abdülmecit) nikâhla Türk kızları almışlarsa da bu gelenek, hanedanın kaldırılmasına kadar sürmüştür. Nasıl devşirilen erkek çocukları, orduda ve yönetim aşamalarında yükselmek olanaklarını elde etmişlerse, hareme alınan cariyeler de güzellik ve zekâlarına göre Usta, Kalfa, İkbâl, Kadın Efendi ve Valide Sultan olmuşlardır. Osmanlı hareminin ve hanedanının temelini XV. yy'dan sonra cariyeler oluşturmuştur. (Arka Kapak)
   Stok Kodu
   :
   303146266
   Boyut
   :
   16x24
   Sayfa Sayısı
   :
   168 s.
   Basım Yeri
   :
   İstanbul
   Baskı
   :
   1
   Basım Tarihi
   :
   2011
   Resimleyen
   :
   Orijinal Cildinde
   Kapak Türü
   :
   Orijinal Cildinde
   Kağıt Türü
   :
   Kuşe Kağıt
   Dili
   :
   Türkçe
   146266    Harem: Gravürlerle Osmanlı Sarayı     Örgün Yayınevi    Nurer Uğurlu    Tarih                        Tarih    9789757651871            9789757651871        #smrgSAHAF   
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat