Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
303140461
140461
Hapishanede Büyümek
Hapishanede Büyümek #smrgSAHAF
Milliyet Yayınları
0.00
12 Eylül'ü bir sosyalist parti yöneticisi olarak neredeyse tümüyle, cezaevinde, mahkemelerde yaşadım. Bu ikinci askeri darbe, 12 Mart'ta anti demokratik kurumlaşmaya Mamak'ta şahit olmuş, nasıl ederiz de, solu, demokrasi güçlerini, emekçi halkı bastırabiliriz diye düşünenlerle, onları katılığıyla ilk kez o zaman yüzyüze gelmiştik. Zamanın cezaevi müdürü albay, Kore gazisiydi. “Yaralarımızın hıncını sizden çıkaracağim” diyor, baskılarla birlikte siyasi tutuklu ve mahkumlar aleyhinde çıkarılacak kanunların işaretini veriyordu. (Önsöz'den)
 • Açıklama
  • 12 Eylül'ü bir sosyalist parti yöneticisi olarak neredeyse tümüyle, cezaevinde, mahkemelerde yaşadım. Bu ikinci askeri darbe, 12 Mart'ta anti demokratik kurumlaşmaya Mamak'ta şahit olmuş, nasıl ederiz de, solu, demokrasi güçlerini, emekçi halkı bastırabiliriz diye düşünenlerle, onları katılığıyla ilk kez o zaman yüzyüze gelmiştik. Zamanın cezaevi müdürü albay, Kore gazisiydi. “Yaralarımızın hıncını sizden çıkaracağim” diyor, baskılarla birlikte siyasi tutuklu ve mahkumlar aleyhinde çıkarılacak kanunların işaretini veriyordu. (Önsöz'den)
   Stok Kodu
   :
   303140461
   Boyut
   :
   14x20
   Sayfa Sayısı
   :
   108 s.
   Basım Yeri
   :
   İstanbul
   Baskı
   :
   1
   Basım Tarihi
   :
   1990
   Kapak Türü
   :
   Karton Kapak
   Kağıt Türü
   :
   3. Hamur
   Dili
   :
   Türkçe
   140461    Oral Çalışlar    Halil Beytaş    Hapishanede Büyümek     Milliyet Yayınları        #smrgTELİF    Anı / Hatırat                               
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat