Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
Haldunnâme: İbn Haldun'un İzinde Metodoloji ve Tarihi Yeniden Düşünmek Haldunnâme: İbn Haldun'un İzinde Metodoloji ve Tarihi Yeniden Düşünmek

#smrgKİTABEVİHaldunname: İbn Haldun'un İzinde Metodoloji ve Tarihi Yeniden Düşünmek

Liste Fiyatı : 0,00
9789756665701
177941
Haldunname: İbn Haldun'un İzinde Metodoloji ve Tarihi Yeniden Düşünmek
Haldunname: İbn Haldun'un İzinde Metodoloji ve Tarihi Yeniden Düşünmek #smrgKİTABEVİ
Lotus Yayın Grubu
0.00
Bu kitabın hedefi İbn Haldun'un tarihçiliğimize ve tarihimize yapacağı büyük katkıyı ortaya koymaktır. Bu yolla hem metodolojik hem de tarih yönleriyle onun "Mukaddime"sinin ne denli önemli bir giriş olduğu gösterilmeye çalışılarak tarihçiliğimize ve tarihimize yeni bir bakış açısı kazandıracak fevkalade önemli yönleri tespit edilmiştir. Haldunnâme, metodoloji ve tarih olmak üzere iki ana eksen üzerinde kurgulanmıştır. Nihayet bu kitap, Ortaçağ öğrencileri özelinde olmak üzere tüm tarih öğrencileri ve tarihçilere bu büyük düşünce adamının izinde düşünce dünyamızın kaybettiği yolu bulmak noktasında modern Türk tarihçileri ve dünya filozofları ile tarih, felsefe ve sosyoloji gibi ana konular eşliğinde tarihi yeniden düşünmenin kapısını aralama yolunda bir menfez sunmaktadır.
 • Açıklama
  • Bu kitabın hedefi İbn Haldun'un tarihçiliğimize ve tarihimize yapacağı büyük katkıyı ortaya koymaktır. Bu yolla hem metodolojik hem de tarih yönleriyle onun "Mukaddime"sinin ne denli önemli bir giriş olduğu gösterilmeye çalışılarak tarihçiliğimize ve tarihimize yeni bir bakış açısı kazandıracak fevkalade önemli yönleri tespit edilmiştir. Haldunnâme, metodoloji ve tarih olmak üzere iki ana eksen üzerinde kurgulanmıştır. Nihayet bu kitap, Ortaçağ öğrencileri özelinde olmak üzere tüm tarih öğrencileri ve tarihçilere bu büyük düşünce adamının izinde düşünce dünyamızın kaybettiği yolu bulmak noktasında modern Türk tarihçileri ve dünya filozofları ile tarih, felsefe ve sosyoloji gibi ana konular eşliğinde tarihi yeniden düşünmenin kapısını aralama yolunda bir menfez sunmaktadır.
   Stok Kodu
   :
   9789756665701
   Boyut
   :
   14x21
   Sayfa Sayısı
   :
   225 s.
   Basım Yeri
   :
   Ankara
   Baskı
   :
   1
   Basım Tarihi
   :
   2015
   Kapak Türü
   :
   Karton
   Kağıt Türü
   :
   Kuşe Kağıt
   Dili
   :
   Türkçe
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat