Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
Hadis Tetkikleri: Eleştirel Bir Yaklaşım Bünyamin Erul Hadis Tetkikleri: Eleştirel Bir Yaklaşım Bünyamin Erul

#smrgKİTABEVİHadis Tetkikleri: Eleştirel Bir Yaklaşım

Liste Fiyatı : 0,00
9786054696826
38456
Hadis Tetkikleri: Eleştirel Bir Yaklaşım
Hadis Tetkikleri: Eleştirel Bir Yaklaşım #smrgKİTABEVİ
Otto Yayınları
0.00
Allah Rasulü'ne nispet edilen söz ve bilgilerin ifadesi olan hadis, İslam'ın ikinci önemli kaynağını oluşturur. Bu nedenledir ki sünnet ve hadislerin korunması adına girişilen rivayet, kitabet, tedvin ve tasnif çabaları, İslam tarihinin en önemli faaliyetleri arasında yer almıştır. İçinde bulunduğumuz son asırda da hadis çalışmaları yoğun bir şekilde sürdürülmektedir. Bir tarafta modern döneme özgü hadis tartışmaları, diğer tarafta bilimsel ve akademik çalışmalar pek çok özgün eserin ortaya çıkmasına sebep olmuştur.

Bu kitap, hadis tenkidinden, rivayet üslubuna; hadis tarihinden, hadis yorumculuğuna kadar geniş bir yelpazeyi içermektedir.

 • Açıklama
  • Allah Rasulü'ne nispet edilen söz ve bilgilerin ifadesi olan hadis, İslam'ın ikinci önemli kaynağını oluşturur. Bu nedenledir ki sünnet ve hadislerin korunması adına girişilen rivayet, kitabet, tedvin ve tasnif çabaları, İslam tarihinin en önemli faaliyetleri arasında yer almıştır. İçinde bulunduğumuz son asırda da hadis çalışmaları yoğun bir şekilde sürdürülmektedir. Bir tarafta modern döneme özgü hadis tartışmaları, diğer tarafta bilimsel ve akademik çalışmalar pek çok özgün eserin ortaya çıkmasına sebep olmuştur.

   Bu kitap, hadis tenkidinden, rivayet üslubuna; hadis tarihinden, hadis yorumculuğuna kadar geniş bir yelpazeyi içermektedir.

   Stok Kodu
   :
   9786054696826
   Boyut
   :
   14x21
   Sayfa Sayısı
   :
   328 s.
   Basım Yeri
   :
   İstanbul
   Baskı
   :
   1
   Basım Tarihi
   :
   2016
   Kapak Türü
   :
   Karton Kapak
   Kağıt Türü
   :
   3. Hamur
   Dili
   :
   Türkçe
   38456    Bünyamin Erul     Hadis Tetkikleri: Eleştirel Bir Yaklaşım     Otto Yayınları        #smrgTELİF    Din    İslamiyet    Metodoloji                       
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat