Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
Güneydoğu Anadolu Projesi - Sosyal ve Ekonomik Sorunlar Murat Şeker

#smrgSAHAFGüneydoğu Anadolu Projesi - Sosyal ve Ekonomik Sorunlar

Liste Fiyatı : 0,00
303055246
55246
Güneydoğu Anadolu Projesi - Sosyal ve Ekonomik Sorunlar
Güneydoğu Anadolu Projesi - Sosyal ve Ekonomik Sorunlar #smrgSAHAF
V Yayınları
0.00
Bu Çalışma, Güneydoğu Anadolu Bölgesinin Sosyal hareketliliği en fazla açık olan Gezici Tarım İşçileri üzerinde yapılmış bir araştırmanın bir sunumu olduğu gibi, GAP adı ile adlandırılan büyük sulama projesinin ülke ekonomisine ve yöre insanlarına yapacağı etkilerin bir incelenmesidir. Güneydoğu Anadolu Projesi ile birlikte ortaya çıkması beklenen gelir artışları yanında, yapısal değişime bağlı olarak Tarım İşçilerinin de giderek sayısal bir artış göstereceklerinin be bunların bu gelir artışlarında yararlanabilmelerinin farklı siyasalara bağlı olduğunun savunulduğu çalışmada Tarım İşçilerinin “köylü” olarak varsayılmalarına karşı çıkılmaktadır.
 • Açıklama
  • Bu Çalışma, Güneydoğu Anadolu Bölgesinin Sosyal hareketliliği en fazla açık olan Gezici Tarım İşçileri üzerinde yapılmış bir araştırmanın bir sunumu olduğu gibi, GAP adı ile adlandırılan büyük sulama projesinin ülke ekonomisine ve yöre insanlarına yapacağı etkilerin bir incelenmesidir. Güneydoğu Anadolu Projesi ile birlikte ortaya çıkması beklenen gelir artışları yanında, yapısal değişime bağlı olarak Tarım İşçilerinin de giderek sayısal bir artış göstereceklerinin be bunların bu gelir artışlarında yararlanabilmelerinin farklı siyasalara bağlı olduğunun savunulduğu çalışmada Tarım İşçilerinin “köylü” olarak varsayılmalarına karşı çıkılmaktadır.
   Stok Kodu
   :
   303055246
   Boyut
   :
   14x20
   Sayfa Sayısı
   :
   155 s.
   Basım Yeri
   :
   Ankara
   Baskı
   :
   1
   Basım Tarihi
   :
   1987
   Resimleyen
   :
   Karton Kapak
   Kapak Türü
   :
   Karton Kapak
   Kağıt Türü
   :
   3. Hamur
   Dili
   :
   Türkçe
   55246    Güneydoğu Anadolu Projesi - Sosyal ve Ekonomik Sorunlar     V Yayınları    Murat Şeker    Sosyoloji / Toplumbilim                                                #smrgSAHAF   
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat