Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
303004222
4222
Görsel İktidar
Görsel İktidar #smrgSAHAF
İnsan Yayınları
0.00
Gerçek hayatın sorumluluk ve zahiri sıkıntılarından bir kaçış yolu: Medya. Hayatın gerçek rengi yerine, hayal dünyasına gerçek rengi veren başta televizyon olmak üzere kitle iletişim araçları, kaçış yolu arayanlara 'anlık' rahatlamalar sağlayabiliryor. Ama bir bedelle! Günlük yaşamın çarklarından kaçmaya çalışırken, gözüyle beraber bilinç ve ruhunu iletişim araçlarına teslim eden insanlar, hem yabancılaşmaya, hem de medyanın 'görsel iktidar'ına maruz kalıyor.

Bu kitapta, medyanın bu 'görsel iktidar'ını nasıl tesis ettiği, bu arada kendi içinde daha fazla iktidar için nasıl rekabet ettiği anlatılıyor.

 • Açıklama
  • Gerçek hayatın sorumluluk ve zahiri sıkıntılarından bir kaçış yolu: Medya. Hayatın gerçek rengi yerine, hayal dünyasına gerçek rengi veren başta televizyon olmak üzere kitle iletişim araçları, kaçış yolu arayanlara 'anlık' rahatlamalar sağlayabiliryor. Ama bir bedelle! Günlük yaşamın çarklarından kaçmaya çalışırken, gözüyle beraber bilinç ve ruhunu iletişim araçlarına teslim eden insanlar, hem yabancılaşmaya, hem de medyanın 'görsel iktidar'ına maruz kalıyor.

   Bu kitapta, medyanın bu 'görsel iktidar'ını nasıl tesis ettiği, bu arada kendi içinde daha fazla iktidar için nasıl rekabet ettiği anlatılıyor.

   Stok Kodu
   :
   303004222
   Boyut
   :
   14x20
   Sayfa Sayısı
   :
   120 s.
   Basım Yeri
   :
   İstanbul
   Baskı
   :
   2
   Basım Tarihi
   :
   1995
   Kapak Türü
   :
   Karton
   Kağıt Türü
   :
   3. Hamur
   Dili
   :
   Türkçe
   4222    İnsan Yayınları    Görsel İktidar     Yalçın Akdoğan            303004222    9755740678    Medya / Basın / İletişim    Siyaset Politika                            
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat