Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
%25
Göktürk - Bizans İlişkileri ( VI. Yüzyıl Bizans Kaynaklarına Göre ) Ha Göktürk - Bizans İlişkileri ( VI. Yüzyıl Bizans Kaynaklarına Göre ) Ha

#smrgKİTABEVİGöktürk - Bizans İlişkileri ( VI. Yüzyıl Bizans Kaynaklarına Göre )

Liste Fiyatı : 27,50
İndirimli Fiyat : 20,63
Kazancınız : 6,87
%25
Temin süresi 4 gündür.
9789756561218
53231
Göktürk - Bizans İlişkileri ( VI. Yüzyıl Bizans Kaynaklarına Göre )
Göktürk - Bizans İlişkileri ( VI. Yüzyıl Bizans Kaynaklarına Göre ) #smrgKİTABEVİ
Arkeoloji ve Sanat
20.63
VI. yüzyılın ortalarında, liderliğini Türklerin yaptığı bir federasyon Orta Asya'da yeni bir göç olarak ortaya çıkmıştır. Türkler ile yakın oldukları bilinen Eftalitler'in İran'a bağlanması ve Avarlar'ın Bizans'a yakın alanlara göçleri sebebiyle, Türkler bir yandan Bizans, Bir yandan da İran için önemli olmaya başlamıştı. Sonunda Bizans ve İran, Türk Kağanı ile siyasi ilişkiler kurdular. Orta Asya ile Bizans arasında kurulan ilk siyasi ilişkilerin sebebi, II. Justinus zamanında Orta Asya'da üretilen ipeğin Batı'ya ihracı ve Bizans'ın güvenliğiydi. Bu eser, VI. yüzyıl ortalarında Türkler ile Bizanslılar arasında gelişen bu ilk siyasi olayları temelde, Menandros, Theophylactus Simocattes, Efesli Jhon ve Maurice gibi Bizanslı yazarlara dayanarak ele almayı amaçlamıştır. Eserde bir yandan bu tarihi olayların gelişimi verilirken diğer yandan da Bizans tarihçilerinin meseleleri değerlendirmeleri ve Türkleri nasıl tanıdıklaına yer verilerek kaynakların değerlendirilmesi de yapılmıştır.
 • Açıklama
  • VI. yüzyılın ortalarında, liderliğini Türklerin yaptığı bir federasyon Orta Asya'da yeni bir göç olarak ortaya çıkmıştır. Türkler ile yakın oldukları bilinen Eftalitler'in İran'a bağlanması ve Avarlar'ın Bizans'a yakın alanlara göçleri sebebiyle, Türkler bir yandan Bizans, Bir yandan da İran için önemli olmaya başlamıştı. Sonunda Bizans ve İran, Türk Kağanı ile siyasi ilişkiler kurdular. Orta Asya ile Bizans arasında kurulan ilk siyasi ilişkilerin sebebi, II. Justinus zamanında Orta Asya'da üretilen ipeğin Batı'ya ihracı ve Bizans'ın güvenliğiydi. Bu eser, VI. yüzyıl ortalarında Türkler ile Bizanslılar arasında gelişen bu ilk siyasi olayları temelde, Menandros, Theophylactus Simocattes, Efesli Jhon ve Maurice gibi Bizanslı yazarlara dayanarak ele almayı amaçlamıştır. Eserde bir yandan bu tarihi olayların gelişimi verilirken diğer yandan da Bizans tarihçilerinin meseleleri değerlendirmeleri ve Türkleri nasıl tanıdıklaına yer verilerek kaynakların değerlendirilmesi de yapılmıştır.
   Stok Kodu
   :
   9789756561218
   Boyut
   :
   14x20
   Sayfa Sayısı
   :
   94 s.
   Basım Yeri
   :
   İstanbul
   Baskı
   :
   1
   Basım Tarihi
   :
   2004
   Çeviren
   :
   14x20
   Kapak Türü
   :
   Karton Kapak
   Kağıt Türü
   :
   3. Hamur
   Dili
   :
   Türkçe
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat