Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
9786054478378
146667
Göçmen Diplomat
Göçmen Diplomat #smrgKİTABEVİ
Kanes Yayınları
0.00
Sururi ağabeyebir gün, benden sonra işe başlamış olan, "müteveffa" sözcüğünü "âteşin" diye çeviren kişinin ücretine zam geldiğini, benim ise hâlâ beklediğimi söyledim. Aramızda şu konuşma geçti: -Sen sigara içer misin? -Hayır -İçki içer misin? -Hayır -Poker oynar mısın? -Hayır -Hovardalığın var mı? -Hayır -Acır birilerini yemeğe götürür müsün? -Hayır -Kardeşim, sana söyleyeceğim iki şey var 1-Bir Şair demiş ki; İç bade, güzel sev, var ise akl-ı şuurun Dünya var imiş ya ki yok imiş ne umurun 2- Yükselmenin üç şartı vardır Delk-i temas, iltimas, maden-i has "Göçmen Diplomat", hayatı boyunca bu kolaycı bakış açısıyla; rüşvetle, adam kayırmayla, haksızlıklarla savaşmış bir diplomat olan Aziz Yakın'ın değerli deneyimlerini aktardığı bir çalışmadır. Ülkemizin yakın geçmişiyle ilgili bir kaynak olan bu ibret verici anıları, gençlerimizin kendilerine çizecekleri yolda bir kılavuz olarak görmeleri umulmaktadır. (Tanıtım Bülteninden)
 • Açıklama
  • Sururi ağabeyebir gün, benden sonra işe başlamış olan, "müteveffa" sözcüğünü "âteşin" diye çeviren kişinin ücretine zam geldiğini, benim ise hâlâ beklediğimi söyledim. Aramızda şu konuşma geçti: -Sen sigara içer misin? -Hayır -İçki içer misin? -Hayır -Poker oynar mısın? -Hayır -Hovardalığın var mı? -Hayır -Acır birilerini yemeğe götürür müsün? -Hayır -Kardeşim, sana söyleyeceğim iki şey var 1-Bir Şair demiş ki; İç bade, güzel sev, var ise akl-ı şuurun Dünya var imiş ya ki yok imiş ne umurun 2- Yükselmenin üç şartı vardır Delk-i temas, iltimas, maden-i has "Göçmen Diplomat", hayatı boyunca bu kolaycı bakış açısıyla; rüşvetle, adam kayırmayla, haksızlıklarla savaşmış bir diplomat olan Aziz Yakın'ın değerli deneyimlerini aktardığı bir çalışmadır. Ülkemizin yakın geçmişiyle ilgili bir kaynak olan bu ibret verici anıları, gençlerimizin kendilerine çizecekleri yolda bir kılavuz olarak görmeleri umulmaktadır. (Tanıtım Bülteninden)
   Stok Kodu
   :
   9786054478378
   Boyut
   :
   14x21
   Sayfa Sayısı
   :
   208 s.
   Basım Yeri
   :
   İstanbul
   Baskı
   :
   1
   Basım Tarihi
   :
   2012
   Kapak Türü
   :
   Karton Kapak
   Kağıt Türü
   :
   3. Hamur
   Dili
   :
   Türkçe
   146667    Aziz Yakın    Göçmen Diplomat     Kanes Yayınları        #smrgTELİF    Anı / Hatırat    Biyografi    Uluslararası İlişkiler    Dış Politika    Diplomasi                           
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat