Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
Gelişmekte Olan Ülkelerde Finansal Krizlerin Nedenleri Karabulut

#smrgSAHAFGelişmekte Olan Ülkelerde Finansal Krizlerin Nedenleri

Liste Fiyatı : 0,00
303034073
34073
Gelişmekte Olan Ülkelerde Finansal Krizlerin Nedenleri
Gelişmekte Olan Ülkelerde Finansal Krizlerin Nedenleri #smrgSAHAF
Der Yayınları
0.00
Finansal deregülasyon süreci ve Bretton Woods sisteminin çöküşünün ardından finansal krizler gelişmekte olan ülkelerin finansal sistemleri için önemli bir tehdit haline gelmiştir. Bu ülkelerin büyümesi finansal krizlerle sıklıkla kesintiye uğramaktadır. Sadece 1990'dan itibaren gelişmekte olan ülkelerin yaşadığı finansal krizlerin sayısı 15'in üzerindedir. Bankacılık krizlerine karşı mevduat sigortaları, merkez bankalarının son durak borç mercii işlevi görmesi, zorunlu profesyonel denetim (asimetrik enformasyonu azaltmak amacıyla) gibi birçok yöntem geliştirilmiştir. Bu yöntemler sonucunda bankacılık krizleri çok daha nadir karşılaşılan olgular haline gelmiştir. Fakat döviz kirizlerinde aynı başarının elde edildiği söylenemez. (Arka Kapak'tan)
 • Açıklama
  • Finansal deregülasyon süreci ve Bretton Woods sisteminin çöküşünün ardından finansal krizler gelişmekte olan ülkelerin finansal sistemleri için önemli bir tehdit haline gelmiştir. Bu ülkelerin büyümesi finansal krizlerle sıklıkla kesintiye uğramaktadır. Sadece 1990'dan itibaren gelişmekte olan ülkelerin yaşadığı finansal krizlerin sayısı 15'in üzerindedir. Bankacılık krizlerine karşı mevduat sigortaları, merkez bankalarının son durak borç mercii işlevi görmesi, zorunlu profesyonel denetim (asimetrik enformasyonu azaltmak amacıyla) gibi birçok yöntem geliştirilmiştir. Bu yöntemler sonucunda bankacılık krizleri çok daha nadir karşılaşılan olgular haline gelmiştir. Fakat döviz kirizlerinde aynı başarının elde edildiği söylenemez. (Arka Kapak'tan)
   Stok Kodu
   :
   303034073
   Boyut
   :
   16x24
   Sayfa Sayısı
   :
   171 s.
   Basım Yeri
   :
   İstanbul
   Baskı
   :
   1
   Basım Tarihi
   :
   2002
   Resimleyen
   :
   Karton Kapak
   Kapak Türü
   :
   Karton Kapak
   Kağıt Türü
   :
   1. Hamur
   Dili
   :
   Türkçe
   34073    Gelişmekte Olan Ülkelerde Finansal Krizlerin Nedenleri     Der Yayınları    Karabulut    Gökhan            9789753532587            975353258X        Ekonomi / İktisat                                   
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat