Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
Gelenek ve Görenekleriyle Konya Dağ Köyleri Zeki Oğuz

#smrgSAHAFGelenek ve Görenekleriyle Konya Dağ Köyleri

Liste Fiyatı : 0,00
303055978
55978
Gelenek ve Görenekleriyle Konya Dağ Köyleri
Gelenek ve Görenekleriyle Konya Dağ Köyleri #smrgSAHAF
Konya Valiliği
0.00
Halkbilim, folklor olarak da bilinir. Teknolojik açıdan gelişmiş, okuryazar toplumlarda geleneklere dayanan ve sözlü olarak kuşaktan kuşağa aktarılan edebiyatı, maddi kültürü ve altkültür öğelerini inceleyen bilim dalıdır. Halkbilim ve antropoloji alanlarındaki bilgiler birleştirildiği zaman tarih öncesi insanın inançları ve dinsel törenleri tanımlanabilmektedir. İngiliz Sir Edward Tylor ve Andrew Lang gibi bilim adamlarının çalışmaları bu bakımdan bir örnektir. Bir toplumun halkbilimine ilişkin bilgiler ulusal kimlik duygusunu güçlendirdiğinden, bu çalışmalar ulusal birlik ve bağımsızlık mücadelelerinde önemli rol oynamaktadır.
 • Açıklama
  • Halkbilim, folklor olarak da bilinir. Teknolojik açıdan gelişmiş, okuryazar toplumlarda geleneklere dayanan ve sözlü olarak kuşaktan kuşağa aktarılan edebiyatı, maddi kültürü ve altkültür öğelerini inceleyen bilim dalıdır. Halkbilim ve antropoloji alanlarındaki bilgiler birleştirildiği zaman tarih öncesi insanın inançları ve dinsel törenleri tanımlanabilmektedir. İngiliz Sir Edward Tylor ve Andrew Lang gibi bilim adamlarının çalışmaları bu bakımdan bir örnektir. Bir toplumun halkbilimine ilişkin bilgiler ulusal kimlik duygusunu güçlendirdiğinden, bu çalışmalar ulusal birlik ve bağımsızlık mücadelelerinde önemli rol oynamaktadır.
   Stok Kodu
   :
   303055978
   Boyut
   :
   14x20
   Sayfa Sayısı
   :
   95 s.
   Basım Yeri
   :
   Konya
   Baskı
   :
   1
   Basım Tarihi
   :
   2000
   Kapak Türü
   :
   Karton
   Kağıt Türü
   :
   1. Hamur
   Dili
   :
   Türkçe
   55978    Zeki Oğuz    Gelenek ve Görenekleriyle Konya Dağ Köyleri     Konya Valiliği        #smrgTELİF    Folklor / Halkbilimi                               
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat