Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
Geçmişten Günümüze İstihbarat Örgütleri Murat Yalçın

#smrgSAHAFGeçmişten Günümüze İstihbarat Örgütleri

Liste Fiyatı : 0,00
303081113
81113
Geçmişten Günümüze İstihbarat Örgütleri
Geçmişten Günümüze İstihbarat Örgütleri #smrgSAHAF
Nokta Kitap
0.00
İnsanlığın varlığından beri istihbarat ve istihbarat teşkilatları vardır. >Eski çağlarda basit bir şekilde de olsa başlayan istihbarat kurumu gelişerek devam etmiştir. Her toplum ve devlet gibi Türkler de istihbarata her zaman önem vermişlerdir. Yerleşik hayata geçen Türkler, Orta Asya'da istihbarat elemanlarına “çaşıt” diyorlardı. Çaşıt, Türkler arasında “gizlemek, gizli bir şeyi söyleyen” manalarında kullanılıyordu. Osmanlılarda istihbarat faaliyetleri, uç beyliğinin kuruluşu döneminde başlamıştır. (Arka Kapak'tan)
 • Açıklama
  • İnsanlığın varlığından beri istihbarat ve istihbarat teşkilatları vardır. >Eski çağlarda basit bir şekilde de olsa başlayan istihbarat kurumu gelişerek devam etmiştir. Her toplum ve devlet gibi Türkler de istihbarata her zaman önem vermişlerdir. Yerleşik hayata geçen Türkler, Orta Asya'da istihbarat elemanlarına “çaşıt” diyorlardı. Çaşıt, Türkler arasında “gizlemek, gizli bir şeyi söyleyen” manalarında kullanılıyordu. Osmanlılarda istihbarat faaliyetleri, uç beyliğinin kuruluşu döneminde başlamıştır. (Arka Kapak'tan)
   Stok Kodu
   :
   303081113
   Boyut
   :
   14x20
   Sayfa Sayısı
   :
   304 s.
   Basım Yeri
   :
   İstanbul
   Baskı
   :
   1
   Basım Tarihi
   :
   2007
   Kapak Türü
   :
   Karton Kapak
   Kağıt Türü
   :
   3. Hamur
   Dili
   :
   Türkçe
   81113    Murat Yalçın    Geçmişten Günümüze İstihbarat Örgütleri     Nokta Kitap        #smrgTELİF    Politika / Siyaset    Tarih                           
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat