Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
303055039
55039
Gece Vardiyası
Gece Vardiyası #smrgSAHAF
Papirüs Yayınları
0.00
Gece Vardiyası, Can Yücel'in Türkçe'yi farklı, kendine özgü bir söyleyişle yoğurduğu, şiirimize armağan edilmiş ender yapıtlardan bir. Yalnızca şairin kendi şiirinde değil, şiir dilimizde de kolay ulaşılamayacak büyük bir ustalığın ürenü. Dizelerin artarda tatlı bir esinte gibi esip hedefine bir mermi gibi ulaştığı böyle bir şiirler toplamına çok az eserde rastlarız. İmgelerin yoğun bir duyarlılıkla oluşturduğu gerilim, bizi adeta can evimizden vurup bize dünyayı daha insancıl kılmak için eyleme yöneltir.
 • Açıklama
  • Gece Vardiyası, Can Yücel'in Türkçe'yi farklı, kendine özgü bir söyleyişle yoğurduğu, şiirimize armağan edilmiş ender yapıtlardan bir. Yalnızca şairin kendi şiirinde değil, şiir dilimizde de kolay ulaşılamayacak büyük bir ustalığın ürenü. Dizelerin artarda tatlı bir esinte gibi esip hedefine bir mermi gibi ulaştığı böyle bir şiirler toplamına çok az eserde rastlarız. İmgelerin yoğun bir duyarlılıkla oluşturduğu gerilim, bizi adeta can evimizden vurup bize dünyayı daha insancıl kılmak için eyleme yöneltir.
   Stok Kodu
   :
   303055039
   Boyut
   :
   14x20
   Sayfa Sayısı
   :
   111 s.
   Basım Yeri
   :
   İstanbul
   Baskı
   :
   1
   Basım Tarihi
   :
   1998
   Kapak Türü
   :
   Karton
   Kağıt Türü
   :
   3. Hamur
   Dili
   :
   Türkçe
   55039    Can Yücel    Gece Vardiyası     Papirüs Yayınları        #smrgTELİF    Şiir    Yeni Türk Edebiyatı    Cumhuriyet Dönemi                       
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat