Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
Fütuhat-ı Mekkiyye'nin Özeti Muhyiddin İbn Arabi Fütuhat-ı Mekkiyye'nin Özeti Muhyiddin İbn Arabi

#smrgKİTABEVİFütuhat-ı Mekkiyye'nin Özeti

Liste Fiyatı : 0,00
9786059925570
187903
Fütuhat-ı Mekkiyye'nin Özeti
Fütuhat-ı Mekkiyye'nin Özeti #smrgKİTABEVİ
Litera Yayıncılık
0.00
Elinizdeki kitap Fütuhat'ın bir özetidir: yazarı tarafından yapılmış ve tarzına ender rastlanabilecek bir özetleme! İbnü'l-Arabi elinizdeki kitabı teşkil eden bölüme 'Fütuhat-ı Mekkiyye'nin en değerli kısımlarından birisi' dedikten sonra 'bu bölüm kitapla (Fütuhat) ilgili tüm sırları içerir' diyerek başlar. Bu nedenle kitabı bizzat yazarı tarafından yapılmış bir özet ve Bu bölümü ayrı basım hususunda önce bir tereddüt yaşadığımızı belirtmeliyiz. Bunun sebebi böyle bir esere 'özet' adını vermenin okurun beklentisini tam olarak karşılayıp karşılamayacağı hakkındaki endişemizdi. Ancak hem bu bölümün muhtevasını ve ehemmiyetini hem projenin bütünlüğünü dikkate alarak bağımsız yayınlanmasının yararlı olacağı kanaatine vardık. Bu sayede İbnü'l-Arabi okurları Fütuhat'ın içeriği hakkında daha genel bir bakış açısı kazanabilecektir. Elinizdeki kitap Fütuhat-ı Mekkiyye'nin c. 17 s. 221 ila c. 18, s. 175 arasındaki iki sifirden (otuz dört ve otuz beşinci sifir) müteşekkildir.
 • Açıklama
  • Elinizdeki kitap Fütuhat'ın bir özetidir: yazarı tarafından yapılmış ve tarzına ender rastlanabilecek bir özetleme! İbnü'l-Arabi elinizdeki kitabı teşkil eden bölüme 'Fütuhat-ı Mekkiyye'nin en değerli kısımlarından birisi' dedikten sonra 'bu bölüm kitapla (Fütuhat) ilgili tüm sırları içerir' diyerek başlar. Bu nedenle kitabı bizzat yazarı tarafından yapılmış bir özet ve Bu bölümü ayrı basım hususunda önce bir tereddüt yaşadığımızı belirtmeliyiz. Bunun sebebi böyle bir esere 'özet' adını vermenin okurun beklentisini tam olarak karşılayıp karşılamayacağı hakkındaki endişemizdi. Ancak hem bu bölümün muhtevasını ve ehemmiyetini hem projenin bütünlüğünü dikkate alarak bağımsız yayınlanmasının yararlı olacağı kanaatine vardık. Bu sayede İbnü'l-Arabi okurları Fütuhat'ın içeriği hakkında daha genel bir bakış açısı kazanabilecektir. Elinizdeki kitap Fütuhat-ı Mekkiyye'nin c. 17 s. 221 ila c. 18, s. 175 arasındaki iki sifirden (otuz dört ve otuz beşinci sifir) müteşekkildir.
   Stok Kodu
   :
   9786059925570
   Boyut
   :
   14x21
   Sayfa Sayısı
   :
   453 s.
   Basım Yeri
   :
   İstanbul
   Baskı
   :
   1
   Basım Tarihi
   :
   2016
   Çeviren
   :
   Ekrem Demirli
   Kapak Türü
   :
   Karton Kapak
   Kağıt Türü
   :
   3. Hamur
   Dili
   :
   Türkçe
   187903    Muhyiddin İbn Arabi    Fütuhat-ı Mekkiyye'nin Özeti     Litera Yayıncılık        #smrgTELİF    Din    İslamiyet    Tasavvuf                       
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat