Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
303055008
55008
Fırtına
Fırtına #smrgSAHAF
Papirüs Yayınları
0.00
Fırtına Shakespeare in veda oyunu olarak kubul edilir Shakespeare oyundaki Prospero karakteriyle kendini özdeşleştirmiştir. Nasıl Prospero adadaki yaşamın iplerini elinde tutup büyü gücüyle yaşama yön verirken bu gücünü bırakıp adadan ayrılıyorsa, Shakespeare de tiyatro yaşamının iplerini elinde tutup sanatıyla hayat yön verirken tiyatroyu bırakıyor. Shakespeare bu oyunda doğa ile sanat arasındaki karşıtlık ve karşılıklı ilişkiyi anatema olarak öne çıkarıyor. diğer bir yandan da yazarlığın olanak ve sınırlarının bir dökümünü de oyuncusuna sunmaktadır.
 • Açıklama
  • Fırtına Shakespeare in veda oyunu olarak kubul edilir Shakespeare oyundaki Prospero karakteriyle kendini özdeşleştirmiştir. Nasıl Prospero adadaki yaşamın iplerini elinde tutup büyü gücüyle yaşama yön verirken bu gücünü bırakıp adadan ayrılıyorsa, Shakespeare de tiyatro yaşamının iplerini elinde tutup sanatıyla hayat yön verirken tiyatroyu bırakıyor. Shakespeare bu oyunda doğa ile sanat arasındaki karşıtlık ve karşılıklı ilişkiyi anatema olarak öne çıkarıyor. diğer bir yandan da yazarlığın olanak ve sınırlarının bir dökümünü de oyuncusuna sunmaktadır.
   Stok Kodu
   :
   303055008
   Boyut
   :
   14x20
   Sayfa Sayısı
   :
   110 s.
   Basım Yeri
   :
   İstanbul
   Baskı
   :
   1
   Basım Tarihi
   :
   1996
   Çeviren
   :
   Can Yücel
   Kapak Türü
   :
   Karton Kapak
   Kağıt Türü
   :
   1. Hamur
   Dili
   :
   Türkçe
   55008    Papirüs Yayınları    Fırtına     William Shakespeare        Can Yücel    9960006174321    9757432598        Harun Dizgi    Tiyatro    İngiliz Edebiyatı    Oyun                           
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat