Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
%20
Filmde Yöntem ve Eleştiri Filmde Yöntem ve Eleştiri

#smrgKİTABEVİFilmde Yöntem ve Eleştiri

Liste Fiyatı : 40,00
İndirimli Fiyat : 32,00
Kazancınız : 8,00
%20
Temin süresi 6 gündür.
9789944492560
142313
Filmde Yöntem ve Eleştiri
Filmde Yöntem ve Eleştiri #smrgKİTABEVİ
Deki Yayınevi
32.00
Eski kuramların dikkatle değerlendirilmesi, yeni kuramların formüle edilmesi için gerekli olan hazırlık çalışmasının bir parçasıdır. Tıpkı sinema sanatının geçmişin çalışmalarının yeniden incelenerek canlanması gibi, sinema kuramları da geçmişteki düşüncelerin yeniden incelenmesiyle canlanabilir. Eski kuramların sınırları ve zayıflıkları kaçınılması gereken yolları gösterir, tıpkı onların başarılarının, ilavelerle genişleyerek, yeni bir kuramın dikkate almak zorunda olduğu sorunları ve öğretileri gösterdiği gibi. Yazarlar: Sergei Eisenstein, Brain Henderson, V. F. Perkins, Daniel Dayan, William Rothman, Richard Griffith, Andrew Tudor, Richard Thompson, David MacDougal, André Bazin, Richard Collins, Alan Lovell, Andrew Sarris, Raymond Durgnat, David Bordwell, Thomas Elsaesser, Robin Wood, J. A. Place, L. S. Peterson, Geoffrey Nowell-Smith, Greg Ford, Fred Camper, Cahiers Du Cinéma, Peter Wollen (Tanıtım Bülteninden)
 • Açıklama
  • Eski kuramların dikkatle değerlendirilmesi, yeni kuramların formüle edilmesi için gerekli olan hazırlık çalışmasının bir parçasıdır. Tıpkı sinema sanatının geçmişin çalışmalarının yeniden incelenerek canlanması gibi, sinema kuramları da geçmişteki düşüncelerin yeniden incelenmesiyle canlanabilir. Eski kuramların sınırları ve zayıflıkları kaçınılması gereken yolları gösterir, tıpkı onların başarılarının, ilavelerle genişleyerek, yeni bir kuramın dikkate almak zorunda olduğu sorunları ve öğretileri gösterdiği gibi. Yazarlar: Sergei Eisenstein, Brain Henderson, V. F. Perkins, Daniel Dayan, William Rothman, Richard Griffith, Andrew Tudor, Richard Thompson, David MacDougal, André Bazin, Richard Collins, Alan Lovell, Andrew Sarris, Raymond Durgnat, David Bordwell, Thomas Elsaesser, Robin Wood, J. A. Place, L. S. Peterson, Geoffrey Nowell-Smith, Greg Ford, Fred Camper, Cahiers Du Cinéma, Peter Wollen (Tanıtım Bülteninden)
   Stok Kodu
   :
   9789944492560
   Boyut
   :
   14x21
   Sayfa Sayısı
   :
   380 s.
   Basım Yeri
   :
   Ankara
   Baskı
   :
   1
   Basım Tarihi
   :
   2011
   Çeviren
   :
   Ertan Yılmaz
   Kapak Türü
   :
   Karton
   Kağıt Türü
   :
   Türkçe
   Dili
   :
   Türkçe
   9789944492560        Filmde Yöntem ve Eleştiri     Deki Yayınevi    Ertan Yılmaz    Sinema    Sanat   Eleştiri    Araştırma    İnceleme                           
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat